6 października 2019 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie.
Dziękuję także za datki do puszek przed kościołem na Caritas Parafialną!

2. Październik, to miesiąc różańcowy. Bardzo gorąco zachęcamy do odmawiania tej przepięknej modlitwy: w kościele, kaplicach wioskowych, domach czy w gronie rodzinnym.
Nabożeństwa Różańcowe będą odprawiane w kościele o godz. 17.30, a więc przed Mszą św. wieczorną. W piątki szczególne Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci i młodzieży.
Serdecznie zapraszamy!

- poniedziałek (07.10) – Wspomnienie NMP Różańcowej
- środa (09.10) – Wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa
- piątek (11.10) – Wspomnienie Św. Jana XXIII, Papieża
- niedziela (13.10) – Dzień Objawień Fatimskich – po Mszy św. wieczornej Procesja Maryjna wokół kościoła (jeśli pozwoli pogoda) i Różaniec Fatimski.

- Dzień Papieski, pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Ofiary do puszek przed kościołem na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia (pomoc zdolnej młodzieży z ubogich rodzin).

- na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy uczniów klas III: szczególnie III c (z miejscowej szkoły) i dzieci ze szkół poza parafią. Po Eucharystii – spotkanie!

4. Przypominamy, że z woli Episkopatu Polski i na podstawie dekretu Ks. Arcybiskupa Metropolity Białostockiego, dzieci i młodzież przyjmują I Komunię św. i Bierzmowanie w swoim parafialnym kościele, bez względu na to, że uczęszczają do szkół poza parafią. Proboszczowie, katecheci i rodzice są zobowiązani do wypełniania tej praktyki. Jeśli czynią inaczej, naruszają prawo kościelne i łamią sumienie swoje i innych. Przygotowania do I Komunii św. trwają przez klasę: I, II i III szkoły podstawowej a do Bierzmowania przez klasę: VI, VII i VIII szkoły podstawowej.

5. Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci i troski o wszystkich zmarłych. Wyrażamy ją poprzez naszą modlitwę, jak również przez dbałość o cmentarze, na których spoczywają nasi bliscy.
Dziękuję tym wszystkim, którzy aktywnie angażują się w sprzątanie naszej nekropolii oraz pamiętają o swoich zmarłych zamawiając w ich intencji Msze św.
Troska o zmarłych to przede wszystkim modlitwa ofiarowana w ich intencji.
W naszej świątyni imiona zmarłych wyczytywane będą podczas tradycyjnego różańca wypominkowego w dniach: 30 i 31 października oraz 1 i 2 listopada o godz. 17.15, po różańcu zostanie odprawiona Msza św. - o godz. 18.00 - w intencji zmarłych wymienionych podczas wypominkowej modlitwy różańcowej. W niedzielę, 3 listopada, na cmentarzu grzebalnym w Dojlidach, o godz.14.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych: parafian, pochowanych na tym cmentarzu, z naszych rodzin i polecanych – Zapraszamy!

6. Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca, czwartek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią” i piątek, godz. 18.30 – OAZA. Uczestników zapraszamy do udziału w Eucharystii!

Zapisy kandydatów na ministrantów oraz do scholi dziecięcej !

7. Nowy numer pisma diecezjalnego „Drogi Miłosierdzia” i „Gościa Niedzielnego” do nabycia u ministrantów w przedsionku kościoła. Zachęcamy do lektury!

8. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania:

- Parafialna Pielgrzymka do Lwowa 18 – 20.10.2019 (3 dni)
Ramowy program wycieczki: Dzień 1:
05:00 Wyjazd z Białegostoku do Lwowa. 17:00 czasu lokalnego przybycie do hotelu MARS, obiadokolacja i kwaterunek. Dla chętnych wyjazd na wzgórze Zamkowe. Nocleg.
Dzień 2:
07:00-08:00 Śniadanie
09:00 spotkanie z przewodnikiem wyjazd na zwiedzanie, w programie zwiedzania miedzy innymi:
Katedra św. Jura, Opera Lwowska, Stare Miasto: katedra łacińska, kaplica Boimów, Rynek (obiad), katedra ormańska, kościół dominikanów, arsenał królewski, cerkiew Wołoska, arsenał miejski, plac Mickiewicza. 16:00 Przejazd do Hotelu przebranie w kreacje wieczorowe, 16:45 fakultatywnie (dla chętnych) wyjazd do opery lwowskiej – powrót po spektaklu do hotelu, kolacja i nocleg.
*cena biletów w operze: 20-40zł – miejsca na parterze w dalszych rzędach, 50-90 zł miejsca na barterze w pierwszych rzędach lub balkonach rzędy przednie.
Dzień 3:
08:00-09:00 Śniadanie
10:00 dalsze zwiedzanie: Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich
1300-14:00 Wyjazd do Białegostoku.
23:00-24:00 Planowany powrót do Białegostoku
Świadczenia:
Transport autokarem, nocleg w pokojach 2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, wyżywienie: 2 x obiadokolacja, 2 x śniadanie w formie bufetu, realizacja programu zwiedzania z licencjonowanym przewodnikiem, opieka pilota i kapłana, ubezpieczenie NNW/KL SU- 40000zł