13 października 2019 – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie.

2. Październik, to miesiąc różańcowy. Bardzo gorąco zachęcamy do odmawiania tej przepięknej modlitwy: w kościele, kaplicach wioskowych, domach czy w gronie rodzinnym.
Nabożeństwa Różańcowe będą odprawiane w kościele o godz. 17.30, a więc przed Mszą św. wieczorną. W piątki szczególne Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci i młodzieży.
Serdecznie zapraszamy!

- poniedziałek (14.10) – Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za nauczycieli i wychowawców!
- wtorek (15.10) – Wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła
- środa (16.10) – Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej
- czwartek (17.10) – Wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika
- piątek (18.10) – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia
W tym dniu, na godz. 17.00 zapraszamy MATKI W MODLITWIE!
- w przyszłą niedzielę (20.10) na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy uczniów klas III: szczególnie III a i b z miejscowej szkoły. Po Eucharystii – spotkanie!

4. Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci i troski o wszystkich zmarłych. Wyrażamy ją poprzez naszą modlitwę, jak również przez dbałość o cmentarze, na których spoczywają nasi bliscy.
Dziękuję tym wszystkim, którzy aktywnie angażują się w sprzątanie naszej nekropolii oraz pamiętają o swoich zmarłych zamawiając w ich intencji Msze św.
Troska o zmarłych to przede wszystkim modlitwa ofiarowana w ich intencji.
W naszej świątyni imiona zmarłych wyczytywane będą podczas tradycyjnego różańca wypominkowego w dniach: 30 i 31 października oraz 1 i 2 listopada o godz. 17.15, po różańcu zostanie odprawiona Msza św. - o godz. 18.00 - w intencji zmarłych wymienionych podczas wypominkowej modlitwy różańcowej. W niedzielę, 3 listopada, na cmentarzu grzebalnym w Dojlidach, o godz.14.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych: parafian, pochowanych na tym cmentarzu, z naszych rodzin i polecanych – Zapraszamy!

5. Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca, czwartek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią” i piątek, godz. 18.30 – OAZA. Uczestników zapraszamy do udziału w Eucharystii!

Zapisy kandydatów na ministrantów oraz do scholi dziecięcej !

6. Nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Dróg Miłosierdzia” do nabycia u ministrantów, w przedsionku kościoła. Zachęcamy do lektury!

7. BAL PARAFIALNY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI NA CELE CHARYTATYWNE – 10.11.2019 r. godz. 18.00 W „TRAUGUTTA 3”

- Parafialna Pielgrzymka do Lwowa 18 – 20.10.2019 (3 dni)

Wyjazd w piątek o godz. 5.00 (Rozpoczęcie Pielgrzymki Mszą św. o godz. 4.15)