Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

20 października 2019 – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie.

2. Dzisiejszą niedzielą, 20 października rozpoczynamy Tydzień Misyjny 2019 pod hasłem: „OCHRZCZENI I POSŁANI”. Ofiary na tacę - przeznaczone na MISJE (szczególnie ofiarom prześladowań chrześcijan), a ofiary do puszek przed kościołem – na bieżące potrzeby Parafii. Bóg zapłać!

 

3. W czekającym tygodniu:
- wtorek (22.10) – Wspomnienie Św. Jana Pawła II, Papieża
W tym dniu, na godz. 17.00 zapraszamy MATKI W MODLITWIE!

- w przyszłą niedzielę (27.10) na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy uczniów klas I, II i III szkół podstawowych i ich rodziców! Po Eucharystii będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia wiązanek (najlepiej zrobionych własnoręczne) i zniczy. Dzieci wraz z rodzicami złożą te wiązanki i zapalą znicze na grobie dzieci zmarłych przed narodzeniem, który znajduje się na dojlidzkim cmentarzu!

4. Październik, to miesiąc różańcowy. Bardzo gorąco zachęcamy do odmawiania tej przepięknej modlitwy: w kościele, kaplicach wioskowych, domach czy w gronie rodzinnym.
Nabożeństwa Różańcowe będą odprawiane w kościele o godz. 17.30, a więc przed Mszą św. wieczorną. W piątki szczególne Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci i młodzieży.
Serdecznie zapraszamy!

5. Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci i troski o wszystkich zmarłych. Wyrażamy ją poprzez naszą modlitwę, jak również przez dbałość o cmentarze, na których spoczywają nasi bliscy.
Dziękuję tym wszystkim, którzy aktywnie angażują się w sprzątanie naszej nekropolii oraz pamiętają o swoich zmarłych zamawiając w ich intencji Msze św.
Troska o zmarłych to przede wszystkim modlitwa ofiarowana w ich intencji.
W naszej świątyni imiona zmarłych wyczytywane będą podczas tradycyjnego różańca wypominkowego w dniach: 30 i 31 października oraz 1 i 2 listopada o godz. 17.15, po różańcu zostanie odprawiona Msza św. - o godz. 18.00 - w intencji zmarłych wymienionych podczas wypominkowej modlitwy różańcowej. W niedzielę, 3 listopada, na cmentarzu grzebalnym w Dojlidach, o godz.14.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych: parafian, pochowanych na tym cmentarzu, z naszych rodzin i polecanych – Zapraszamy!

6. Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca, czwartek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią” i piątek, godz. 18.30 – OAZA. Uczestników zapraszamy do udziału w Eucharystii!

Zapisy kandydatów na ministrantów oraz do scholi dziecięcej !

7. Nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Dróg Miłosierdzia” do nabycia u ministrantów, w przedsionku kościoła. Zachęcamy do lektury!

8. BAL PARAFIALNY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI NA CELE CHARYTATYWNE – 10.11.2019 r. godz. 18.00 W „TRAUGUTTA 3”

9. Szczęść Boże na czekający tydzień!