3 listopada 2019 – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj, na cmentarzu grzebalnym w Dojlidach, o godz.15.00 (14.45 – Koronka do Bożego Miłosierdzia) zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych: parafian, pochowanych na tym cmentarzu, z naszych rodzin i polecanych – Zapraszamy!

W dniach: 01 – 08 listopada można zyskać odpust zupełny, jeden raz, w kościele lub kaplicy publicznej. Warunki otrzymania odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy, odmówienie „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga” w intencji Ojca Świętego, stan łaski.
W piątek 8 listopada, w dniu kończącym ten „odpustowy czas”, w naszej świątyni będą wyczytywane imiona zmarłych podczas tradycyjnego różańca wypominkowego o godz. 17.15. Po różańcu zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00 - w intencji zmarłych wymienionych podczas wypominkowej modlitwy różańcowej.
Specjalnie na tę okoliczność przygotowane kartki można nabyć w zakrystii lub u ministrantów w przedsionku kościoła.
W zakrystii przyjmujemy na WYPOMINKI – jest to uświęcona tradycją modlitwa za zmarłych w pierwszych dniach listopada.

- poniedziałek (04.11) – Wspomnienie Św. Karola Boromeusza, Biskupa

- czwartek (07.11) – w Bazylice Archikatedralnej w Białymstoku rozpoczyna się Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (codziennie o godz. 18.00).
Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda serdecznie zaprasza naszą Parafię do czynnego uczestnictwa w Nowennie Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, w Białostockiej Katedrze w poniedziałek, 11.XI o godz. 18.00.

- I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne:
godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa), 17.30 – spowiedź i Msza św. o godz.18.00.
Uczestniczą uczniowie klas VI szkól podstawowych, w ramach przygotowania do Bierzmowania.

- sobota (09.11) – Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

- niedziela (10.11.2019 r.) - w związku ze ŚWIĘTEM NIEPODLEGŁOŚCI, odbędą się na terenie naszej Parafii lokalne Uroczystości Patriotyczne!
Początek UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNYCH: Kościół Św. Jana Chrzciciela w Białymstoku – godz. 12.30 (Msza św. za Ojczyznę, zakończenie – Krzyż Powstańców na skrzyżowaniu ulic: Mickiewicza – Grabowa w Białymstoku – ok. godz. 13.30 (Apel Poległych).
Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy troszczą się o to Miejsce!

Prosimy o wywieszenie flag narodowych!

- poniedziałek (11.11) – Święto Niepodległości
Modlimy się w intencji Ojczyzny.

UWAGA, UWAGA!!!

BAL PARAFIALNY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
NA CELE HARYTATYWNE – 10.11.2019 r. godz. 19.00
W „TRAUGUTTA 3”, BIAŁYSTOK
To jedyna taka możliwość spędzenia wyjątkowego wieczoru, łącząca w sobie niespotykaną atmosferę i szczytny cel. Proponujemy wspaniałą zabawę przy dobrej muzyce i wykwintnym menu.
Zgłoszenia i informacje telefonicznie
(do 6 listopada [środa] godz. 19:45)
502 544 923 ; 602 577 623
3. Bóg zapłać wszystkim Dobrodziejom naszej Parafii, którzy modlitwą, pracą i ofiarą troszczą się o nasz kościół.

4. Niech Bóg obficie błogosławi na czekający tydzień. Szczęść Boże!