27 października 2019 – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii: za kwiaty do świątyni, znicze oraz wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie. Szczególne dzięki Paniom sprzątającym.

2. Listopad już tuż, tuż – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych

Prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich, ale również o zatroszczenie się o mogiły bezimienne i przez nikogo nie nawiedzane.

Prosimy o zachowanie porządku i czystości na cmentarzu, i nie zapominanie, że jest to miejsce poświęcone.

Niech pamięć o zmarłych będzie wyrażana nie tylko w zewnętrznej formie: poprzez postawienie kwiatów, zapalenie zniczy, ale także w formie duchowej: poprzez modlitwę, uczestnictwo w Nabożeństwach za zmarłych czy ofiarowanie w ich intencji Mszy św.

Duchowego daru zmarłym nic nie może zastąpić!

W dniach: 01 – 08 listopada można zyskać odpust zupełny, jeden raz, w kościele lub kaplicy publicznej. Warunki otrzymania odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy, odmówienie „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga” w intencji Ojca Świętego, stan łaski.

W zakrystii przyjmujemy na WYPOMINKI – jest to uświęcona tradycją modlitwa za zmarłych w pierwszych dniach listopada.

W naszej świątyni imiona zmarłych wyczytywane będą podczas tradycyjnego różańca wypominkowego w dniach: 30 i 31 października oraz 1 i 2 listopada o godz. 17.15. Po różańcu zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00 - w intencji zmarłych wymienionych podczas wypominkowej modlitwy różańcowej.

Specjalnie na tę okoliczność przygotowane kartki można nabyć w zakrystii lub u ministrantów w przedsionku kościoła.

W piątek, 01 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.

Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego (Msza św. o g. 12.30 – odwołana!).

O godz. 13.00 na cmentarzu grzebalnym, odbędzie się Procesja Żałobna za zmarłych.

W sobotę 02 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.

Msze św. w naszym kościele według następującego prządku: 7.00, 9.30 i 18.00.

O godz. 11.30, na cmentarzu grzebalnym, odbędzie się Procesja Żałobna za zmarłych.

01.11 i 02.11 po Procesjach Żałobnych na cmentarzu, będzie możliwość poświęcenia nowych pomników.

W niedzielę 03 listopada, na cmentarzu grzebalnym w Dojlidach, o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych: parafian, pochowanych na tym cmentarzu, z naszych rodzin i polecanych – Zapraszamy!

- I piątek miesiąca – dzień modlitwy w intencji przebłagalnej za grzechy przeciwko ludzkiemu życiu

- I sobota miesiąca – dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży

W tych dniach będziemy spowiadali od godz. 17.15. Nabożeństwa okolicznościowe (do Najświętszego Serca Pana Jezusa i ku czci Niepokalanego Serca NMP) będą sprawowane bezpośrednio przed Msza św. o godz. 18.00. Kandydaci do Bierzmowania uczestniczą w tych dniach we Mszy św. w kościołach miejsca pobytu!

4. Nowy numer „Gościa Niedzielnego” do nabycia u ministrantów, w przedsionku kościoła. Zachęcamy do lektury!

5. BAL PARAFIALNY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI NA CELE HARYTATYWNE – 10.11.2019 r. godz. 19.00 W „TRAUGUTTA 3”