24 listopada 2019 – XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii – wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie.

2. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia świętych:

- 30.11 (sobota) – Święto Św. Andrzeja, Apostoła,

godz. 17.00 –  „Czuwanie modlitewne przed Adwentem”! Modlitwom przewodniczą „Matki w Modlitwie”. Godz. 18.00 –  Msza św. Zapraszamy!

Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca (Czuwanie modlitewne przed Adwentem), czwartek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią” i piątek, godz. 18.30 – OAZA. Uczestników zapraszamy do udziału w  Eucharystii!

3. Przyszłą niedzielą (01.12) rozpoczynamy ADWENT, okres radosnego i pobożnego oczekiwania na spotkanie z Panem: „Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania” (Kal 39).

Msze św. roratnie (Roraty) będą odprawiane w naszym kościele:

w niedziele o godz. 7.00 i w dni powszednie: w środy i soboty o godz. 6.30 i 18.00.

Na Roraty dzieci i dorośli przynoszą lampiony.

I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczno – Duszpasterski, pod hasłem: „Wielka Tajemnica Wiary”.

I Niedziela Adwentu, to także wielka Uroczystość Parafialna:

XVI Rocznica Poświęcenia naszej Świątyni.

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w Mszach św. w intencji dziękczynnej za dar naszej Świątyni.

Na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy dzieci (szczególnie klas: I, II i III szkół podstawowych) i ich rodziców. Przynosimy ze sobą  własnoręcznie, oczywiście przy pomocy rodziców, wykonane wieńce adwentowe, lampiony, aby je poświęcić i uroczyście przeżywać czas Adwentu.

Taca na Kurię Metropolitalną Białostocką a ofiary do puszek przed kościołem – na bieżące  potrzeby naszej Parafii.

4. Wraz z I Niedzielą Adwentu rusza Świąteczna Akcja Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (świece jak i poświęcone opłatki możemy nabywać w niedziele, po Mszach św., w przedsionku kościoła).

Parafialne Koło Caritas rozpocznie także zbiórkę żywności i słodyczy na świąteczne paczki dla dzieci z ubogich rodzin i osób samotnych. Kosze na żywność, dzięki uprzejmości właścicieli, zostaną wystawione w sklepach na terenie parafii.