01 grudnia 2019 – I NIEDZIELA ADWENTU

Rozpoczynamy nowy rok duszpasterski pod hasłem
"Wielka Tajemnica Wiary"
1. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na Kurię Arcybiskupią w Białymstoku oraz datki do puszek przed kościołem – na potrzeby Parafii. Wielkie dzięki wszystkim, którzy na różne sposoby troszczą się o nasz kościół: modlitwą, pracą czy ofiarą.

2. Msze św. Roratnie (Roraty) będą odprawiane w naszym kościele: w niedziele o godz. 07.00 oraz w dni powszednie: w środy o godz. 6.30 i 18.00 i soboty o godz. 6.30 i 18.00.
Na Roraty dzieci i dorośli przynoszą lampiony!
Niech okres Adwentu różni się w przeżywaniu od innych dni w ciągu roku i staje się przez to bardziej owocnym.
Wraz z I Niedzielą Adwentu rusza Świąteczna Akcja Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (świece, stroiki i świąteczne kartki możemy nabywać w niedziele po Mszach św. w przedsionku kościoła).
Parafialne Koło Caritas kontynuuje zbiórkę żywności i słodyczy na świąteczne paczki dla dzieci z ubogich rodzin i osób samotnych. Kosze na żywność, dzięki uprzejmości właścicieli, są wystawione w sklepach na terenie parafii.
Poświęcone opłatki wigilijne możemy nabywać w przedsionku kościoła czy zakrystii – dochód z ofiar składanych przy tej okazji przeznaczony jest: w części na utrzymanie klauzurowych zakonów żeńskich oraz utrzymanie Parafii.

3. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach: 18.12 – 20.12.2019 r.
Prosimy o zaplanowanie uczestnictwa w Rekolekcjach!

4. W czekającym tygodniu przypadają:

- 06.12 (piątek) – Wspomnienie Św. Mikołaja, Biskupa, słynącego z wielkich dzieł miłosierdzia. Z Jego osobą wiąże się zwyczaj obdarowywania dzieci. Ten zwyczaj ma charakter religijny!

- 07.12 (sobota) – Wspomnienie Św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła

- 08.12 (niedziela) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
Msze św. o godz.: 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 (poświęcenie medalików dla przygotowujących się do I Komunii św.) i 18.00. Błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa o 12.30!
Ofiary do puszek przed kościołem na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

W tym tygodniu przypadają również:

- I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne:
godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa), 17.30 – spowiedź a następnie Msza św. o godz.18.00.
Uczestniczą uczniowie klas VI szkół podstawowych, w ramach przygotowania do Bierzmowania.
Po Nabożeństwie spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.

- I piątek miesiąca – godz.17.00 – prywatna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji przebłagalnej za grzechy przeciwko ludzkiemu życiu, którą prowadzą Czciciele Miłosierdzia Bożego (uczestniczy Komitet Budowy Pomnika Dzieci Nienarodzonych), 17.30 – spowiedź i o godz. 18.00 – Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św.
Uczestniczą uczniowie klas VII szkół podstawowych, w ramach przygotowania do Bierzmowania.
Po Nabożeństwie spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.

- I sobota miesiąca – godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzą Matki w Modlitwie), 17.30 – spowiedź i o godz. 18.00 – Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi i Msza św.
Uczestniczą uczniowie klas VIII szkół podstawowych, w ramach przygotowania do Bierzmowania.
Po Nabożeństwie spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.

5. Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca, czwartek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią” i piątek, godz. 18.30 – Chór (serdecznie zachęcamy do wspólnego śpiewania!) i OAZA.
Uczestników zapraszamy również do udziału w Eucharystii!

6. Niech Bóg obficie błogosławi na czekający tydzień. Szczęść Boże!