08 grudnia 2019 – II NIEDZIELA ADWENTU

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy na różne sposoby troszczą się o nasz kościół: modlitwą, pracą czy ofiarą. Serdeczne dzięki za dzisiejsze ofiary do puszek przed kościołem przeznaczone na potrzeby Kościoła na Wschodzie

2. Msze św. Roratnie (Roraty) są odprawiane w naszym kościele: w niedziele o godz. 07.00 oraz w dni powszednie: w środy i soboty o godz. 6.30 i 18.00.
Na Roraty dzieci i dorośli przynoszą lampiony!
Niech okres Adwentu różni się w przeżywaniu od innych dni w ciągu roku i staje się przez to bardziej owocnym.
Wraz z I Niedzielą Adwentu ruszyła Świąteczna Akcja Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (świece i świąteczne kartki oraz „Torby Samarytanina” możemy nabywać w niedziele po Mszach św. w przedsionku kościoła).
Parafialne Koło Caritas kontynuuje zbiórkę żywności i słodyczy na świąteczne paczki dla dzieci z ubogich rodzin i osób samotnych. Kosze na żywność, dzięki uprzejmości właścicieli, są wystawione w sklepach na terenie parafii.
Poświęcone opłatki wigilijne możemy nabywać w przedsionku kościoła czy zakrystii – dochód z ofiar składanych przy tej okazji przeznaczony jest: w części na utrzymanie klauzurowych zakonów żeńskich oraz utrzymanie Parafii.

3. W tym tygodniu przypadają:

- 13.12 (piątek) – Wspomnienie Św. Łucji, Dziewicy
38 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce
- 14.12 (sobota) – Wspomnienie Św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła

4. Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca, czwartek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią” i piątek, godz. 18.30 – Chór (serdecznie zachęcamy do wspólnego śpiewania!) i OAZA.
Uczestników zapraszamy również do udziału w Eucharystii!

5. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach: 18.12 – 20.12.2019 r., które poprowadzi Ks. dr Adam Szot, profesor naszego Seminarium Duchownego. Szczegółowy program umieszczony jest na parafialnej stronie internetowej oraz wywieszony na tablicy ogłoszeń.
Prosimy o zaplanowanie uczestnictwa w Rekolekcjach!

REKOLEKCJE ADWENTOWE 2019 r.

18 grudnia – Środa

9.00 – Msza św. z kazaniem dla dorosłych – spowiedź
15.30 – Msza św. z kazaniem dla dzieci i młodzieży (szkoły podstawowe) – spowiedź
17.00 – Msza św. z kazaniem dla dorosłych – spowiedź
18.30 – Msza św. z nauką dla młodzieży (szkoły średnie i studenci) i dorosłych – spowiedź
Po Eucharystii (ok. godz. 19.30) – ADWENTOWE CZUWANIE MODLITEWNE
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej Mszy św. i Czuwaniu: młodzież pracującą, studiującą, szkół średnich, a także wszystkich młodych duchem.

19 grudnia – Czwartek

9.00 – Msza św. z kazaniem dla dorosłych – spowiedź
16.00 – Msza św. z kazaniem dla dzieci i młodzieży (szkoły podstawowe)– spowiedź
18.00 – Msza św. z kazaniem okolicznościowym (uczestniczy Społeczność Szkoły Podstawowej im. Wspólnoty Polskiej w Białostoczku) – spowiedź

20 grudnia – Piątek (Zakończenie Rekolekcji)

15.00 – Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną
17.00 – Msza św. z kazaniem dla dorosłych – spowiedź
Po Eucharystii (ok. godz. 19.30) – „Światełko Pokoju”

Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami!
Serdecznie zapraszamy do udziału w REKOLEKCJACH!!!

6. Niech Bóg obficie błogosławi na czekający tydzień. Szczęść Boże!