Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

15 grudnia 2019 – III NIEDZIELA ADWENTU

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy na różne sposoby troszczą się o nasz kościół: modlitwą, pracą czy ofiarą.

2. Msze św. Roratnie (Roraty) są odprawiane w naszym kościele: w niedziele o godz. 07.00 oraz w dni powszednie: w środy i soboty o godz. 6.30 i 18.00.
Na Roraty dzieci i dorośli przynoszą lampiony!
Niech okres Adwentu różni się w przeżywaniu od innych dni w ciągu roku i staje się przez to bardziej owocnym.


Wraz z I Niedzielą Adwentu ruszyła Świąteczna Akcja Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (świece i świąteczne kartki oraz „Torby Samarytanina” możemy nabywać w niedziele po Mszach św. w przedsionku kościoła).
Parafialne Koło Caritas kontynuuje zbiórkę żywności i słodyczy na świąteczne paczki dla dzieci z ubogich rodzin i osób samotnych. Kosze na żywność, dzięki uprzejmości właścicieli, są wystawione w sklepach na terenie parafii.
Poświęcone opłatki wigilijne możemy nabywać w przedsionku kościoła czy zakrystii – dochód z ofiar składanych przy tej okazji przeznaczony jest: w części na utrzymanie klauzurowych zakonów żeńskich oraz utrzymanie Parafii.

3. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach: 18.12 – 20.12.2019 r., które poprowadzi Ks. dr Adam Szot, profesor naszego Seminarium Duchownego. Szczegółowy program umieszczony jest na parafialnej stronie internetowej oraz wywieszony na tablicy ogłoszeń.
Prosimy o zaplanowanie uczestnictwa w Rekolekcjach!
REKOLEKCJE ADWENTOWE 2019 r.
18 grudnia – Środa

9.00 – Msza św. z kazaniem dla dorosłych – spowiedź
15.30 – Msza św. z kazaniem dla dzieci i młodzieży (szkoły podstawowe) – spowiedź
17.00 – Msza św. z kazaniem dla dorosłych – spowiedź
18.30 – Msza św. z nauką dla młodzieży (szkoły średnie i studenci) i dorosłych – spowiedź
Po Eucharystii (ok. godz. 19.30) – ADWENTOWE CZUWANIE MODLITEWNE
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej Mszy św. i Czuwaniu: młodzież pracującą, studiującą, szkół średnich, a także wszystkich młodych duchem.

19 grudnia – Czwartek

9.00 – Msza św. z kazaniem dla dorosłych – spowiedź
16.00 – Msza św. z kazaniem dla dzieci i młodzieży (szkoły podstawowe)– spowiedź
18.00 – Msza św. z kazaniem okolicznościowym (uczestniczy Społeczność Szkoły Podstawowej im. Wspólnoty Polskiej w Białostoczku) – spowiedź

20 grudnia – Piątek (Zakończenie Rekolekcji)

9.00 – Msza św. z kazaniem dla dorosłych – spowiedź
15.00 – Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną
17.00 – Msza św. z kazaniem dla dorosłych – spowiedź
18.30 – Msza św. z nauką dla młodzieży (szkoły średnie i studenci) i dorosłych – spowiedź
Po Eucharystii (ok. godz. 19.30) – „Światełko Pokoju”

Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami!
Serdecznie zapraszamy do udziału w REKOLEKCJACH!!

4. W następny wtorek (24 grudnia) przypada Wigilia Bożego Narodzenia.
W naszym kościele (do południa) Msze św. o godz.: 6.30 i 7.00. Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie!!!
Przypominamy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej. Niech nie zabraknie ducha miłości, przebaczenia i pojednania. Posiłek poprzedźmy wspólną modlitwą, odczytajmy fragment z Pisma św. o Bożym Narodzeniu, złóżmy szczere życzenia. Niech zabrzmią radosne kolędy.

5. Tradycyjna Pasterka zostanie odprawiona: w kościele o godz. 22.15 (dla dzieci i młodzieży) oraz o 24.00. W kaplicy w Halickich (ze względów duszpasterskich) o godz. 21.00. Pół godziny przed Pasterką – wspólne śpiewanie kolęd. Zapraszamy do licznego udziału!
Ofiary na tacę z tych Mszy św. przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.

6. Msze św. w Święta: w Pierwszy Dzień (25.12): 9.30, 11.00,12.30 i 18.00 (Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie!) i w Drugi Dzień (26.12) – porządek Nabożeństw niedzielny. Taca z Drugiego Dnia Świąt przeznaczona jest na KUL i Centrum Formacji Laikatu.

7. W Trzeci Dzień Świąt (27.12), w Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty zostanie pobłogosławione wino ku czci Św. Jana na Mszach św. o godz.: 6.30 i 18.00. Zapraszamy do licznego uczestnictwa we Mszach św.
Poświęcone w tym dniu wino, według tradycji chrześcijańskiej, ma chronić od wszelkich niebezpieczeństw, oraz nieszczęść duszy i ciała.

8. W ostatni dzień roku kalendarzowego 2019 – tradycyjny Sylwester (31 grudnia – wtorek) o godz. 16.45 – Nieszpory Żałobne za zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli do Pana w minionym roku, a po Nich o godz. 17.00 Msza św. składkowa w ich intencji i Nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku. Intencje do tej Mszy św. składkowej, a więc imiona swoich zmarłych, można zgłaszać w zakrystii.

9. Wizytę duszpasterską (zwaną tradycyjnie kolędą) w domach naszych Parafian rozpoczniemy w piątek 27 grudnia.
Porządek kolędy zostanie podany podczas Świąt.
Postarajmy się, aby podczas naszych spotkań kolędowych Rodziny były w komplecie. Niech nie zabraknie wzajemnej życzliwości i troski o Parafię i siebie. Przy okazji wizyty duszpasterskiej prosimy o ofiary, oczywiście na miarę naszych możliwości, na potrzeby kościoła.

10. Niech Bóg obficie błogosławi na czekający tydzień. Szczęść Boże!