Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

22 grudnia 2019 – IV NIEDZIELA ADWENTU

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

 

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy na różne sposoby troszczą się o nasz kościół: modlitwą, pracą czy ofiarą.

 

2. Poświęcone opłatki wigilijne możemy nabywać w przedsionku kościoła czy zakrystii  – dochód z ofiar składanych przy tej okazji przeznaczony jest: w części na utrzymanie klauzurowych zakonów żeńskich oraz utrzymanie Parafii.

 

3. W najbliższy wtorek (24 grudnia) przypada Wigilia Bożego Narodzenia.

W naszym kościele (do południa) Msze św. o godz.: 6.30 i 7.00. Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie!!!

Przypominamy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej. Niech nie zabraknie ducha miłości, przebaczenia i pojednania. Posiłek poprzedźmy wspólną modlitwą, odczytajmy fragment z Pisma św. o Bożym Narodzeniu, złóżmy szczere życzenia. Niech zabrzmią radosne kolędy.

 

4. Tradycyjna Pasterka zostanie odprawiona: w kościele o godz. 22.15 (dla dzieci i młodzieży) oraz o 24.00.  W kaplicy w Halickich (ze względów duszpasterskich) o godz. 21.00. Pół godziny przed Pasterką – wspólne śpiewanie kolęd. Zapraszamy do licznego udziału!

Ofiary na tacę z tych Mszy św. przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.

           

5. Msze św. w Święta: w Pierwszy Dzień (25.12): 9.30, 11.00,12.30 i 18.00 (Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie!) i w Drugi Dzień (26.12) – porządek Nabożeństw niedzielny. Taca z Drugiego Dnia Świąt przeznaczona jest na KUL i Centrum Formacji Laikatu.

 

6. W Trzeci Dzień Świąt (27.12), w Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty zostanie pobłogosławione wino ku czci Św. Jana na Mszach św. o godz.: 6.30 i 18.00. Zapraszamy do licznego uczestnictwa we Mszach św.

 Poświęcone w tym dniu wino, według tradycji chrześcijańskiej, ma chronić od wszelkich niebezpieczeństw, oraz nieszczęść duszy i ciała.

 

7. W ostatni dzień roku kalendarzowego 2019 – tradycyjny Sylwester (31 grudnia – wtorek) o godz. 16.45 –  Nieszpory Żałobne za zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli do Pana w minionym roku, a po Nich o godz. 17.00 Msza św. składkowa w ich intencji i Nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku. Intencje do tej Mszy św. składkowej, a więc imiona swoich zmarłych, można zgłaszać w zakrystii.

 

8. Wizytę duszpasterską (zwaną tradycyjnie kolędą) w domach naszych Parafian rozpoczniemy w piątek 27 grudnia.

Porządek kolędy zostanie podany podczas Świąt.

Postarajmy się, aby podczas naszych spotkań kolędowych Rodziny były w komplecie. Niech nie zabraknie wzajemnej życzliwości i troski o Parafię i siebie. Przy okazji wizyty duszpasterskiej prosimy o ofiary, oczywiście na miarę naszych możliwości, na potrzeby kościoła.