29 grudnia 2019 – Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego – Święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

1. We wtorek, ostatni dzień roku kalendarzowego 2019 – tradycyjny Sylwester (31 grudnia – wtorek) o godz. 16.45 – Nieszpory Żałobne za zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli do Pana w minionym roku, a po Nich o godz. 17.00 Msza św. składkowa w ich intencji i Nabożeństwo dziękczynne
za łaski minionego roku. Intencje do tej Mszy św. składkowej, a więc imiona swoich zmarłych, można zgłaszać w zakrystii.

2. W środę Nowy 2020 Rok – Dzień modlitwy o pokój! W tym dniu obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i wspominamy również nadanie Najświętszego Imienia Jezus.
Msze św.: 9.30, w Halickich o 10.20, 11.00, 12.30 i 18.00 (Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie!)

3. W poniedziałek 6 stycznia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego: 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
Podczas Mszy św. zostaną poświęcone kadzidło i kreda.
Jest to również Misyjny Dzień Dzieci – taca przeznaczona na misje.

Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zaprasza wszystkich wiernych, rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, który odbędzie się dnia 6 stycznia 2020 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 12.15 na Dziedzińcu Pałacu Branickich.
Wcześniej, o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w Katedrze po przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity.
Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, przejdzie ulicami miasta i zakończy się na placu przed Katedrą.

4. W czekającym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia świętych:

- 02.01 (czwartek) – Wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła

- 03.01 (piątek) – Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus

W tym tygodniu przypadają również:

- I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne:
godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa), 17.30 – spowiedź i Msza św. o godz.18.00.
Uczestniczą uczniowie klas VI szkól podstawowych, w ramach przygotowania do Bierzmowania.

- I piątek miesiąca – godz.17.00 – prywatna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji przebłagalnej za grzechy przeciwko ludzkiemu życiu – prowadzą Czciciele Miłosierdzia Bożego (uczestniczy Komitet Budowy Pomnika Dzieci Nienarodzonych), spowiedź i 18.00 – Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św.
Uczestniczą uczniowie klas VII szkół podstawowych, w ramach przygotowania do Bierzmowania.

- I sobota miesiąca – godz. 17.00 – 18.00 – MATKI W MODLITWIE, od 17.30 – spowiedź, 18.00 – Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i Msza św.
Uczestniczą uczniowie klas VIII szkół podstawowych, w ramach przygotowania do Bierzmowania.

5. U ministrantów, w przedsionku kościoła, można nabyć świece gromniczne.

6. Niech Bóg obficie błogosławi na czekający tydzień. Szczęść Boże!

KOLĘDA 2019/2020
Postarajmy się, aby podczas naszych spotkań kolędowych Rodziny były w komplecie. Niech nie zabraknie wzajemnej życzliwości i troski: o Parafię i siebie. Przy okazji wizyty duszpasterskiej prosimy o ofiary, oczywiście na miarę naszych możliwości, na potrzeby kościoła i prac w nim prowadzonych i planowanych.
30 grudnia (poniedziałek) – Stanisławowo, rozpoczęcie o godz. 16.00

31 grudnia (wtorek) – bloki przy ul. Św. Proroka Eliasza, rozpoczęcie o godz. 10.00

2 stycznia (czwartek) 2020 – Kuriany, rozpoczęcie o godz. 19.00

3 stycznia (piątek) – Ananasowa, Cytrusowa, Cytrynowa, rozpoczęcie o godz. 19.00

4 stycznia (sobota) – „Nowe Osiedle” w Solniczkach, ulice: Osiedlowa, Bukowa, Świerkowa, Brzozowa i Klonowa rozpoczęcie o godz. 12.00

7 stycznia (wtorek) – Osiedle Dojlidy Górne, ulice: Solnicka, Sasanki, Paprociowa, Leśne Echa, rozpoczęcie o godz. 16.00

Istnieje możliwość przyjęcia kapłana po kolędzie przez tych, którzy z różnych powodów nie mogli być w czasie wyznaczonym. Adresy proszę zgłaszać w zakrystii czy kancelarii parafialnej.
Prosimy o zorganizowanie transportu po kapłanów.
W okresie kolędy, w dni powszednie, Msze św. będą odprawiane
o godz. 6.30 i 15.00 (poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia).
Wyjątek stanowią soboty, w które Msze św. będą o godz. 6.30 i 18.00.