Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

05 stycznia 2020 – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Jutro, w poniedziałek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego: 7.00, (8.15 – Halickie), 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
Podczas Mszy św. zostaną poświęcone kadzidło i kreda.
Jest to również Misyjny Dzień Dzieci – taca przeznaczona na misje.

 

Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zaprasza wszystkich wiernych, rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, który odbędzie się dnia 6 stycznia 2020 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 12.15 na Dziedzińcu Pałacu Branickich.
Wcześniej, o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w Katedrze po przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity.
Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, przejdzie ulicami miasta i zakończy się na placu przed Katedrą.
2. W najbliższą niedzielę (12.01) Święto Chrztu Pana Jezusa i zakończenie Okresu Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do licznego uczestnictwa we Mszach św. i modlitwy dziękczynnej za łaskę Chrztu św. Na Msze św. przynosimy z sobą świece, przy których zapaleniu odnowimy przyrzeczenia chrzcielne!
Ofiary do puszek przed kościołem na paczki świąteczne dla scholi, ministrantów i oazy.

3. Od 27 grudnia, rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską, zwaną tradycyjnie kolędą, w domach naszych Parafian. Postarajmy się, aby podczas naszych spotkań kolędowych Rodziny były w komplecie. Niech nie zabraknie wzajemnej życzliwości i troski: o Parafię i siebie. Przy okazji wizyty duszpasterskiej prosimy o ofiary, oczywiście na miarę naszych możliwości, na potrzeby kościoła i prac w nim planowanych.
Serdeczne Bóg zapłać, za dotychczasową życzliwość i gościnność podczas spotkań kolędowych oraz za składane ofiary na rzecz kościoła i kapłanów.
W czekającym tygodniu, kolęda:

7 stycznia (wtorek) – Osiedle Dojlidy Górne, ulice: Solnicka, Sasanki, Paprociowa, Leśne Echa, rozpoczęcie o godz. 16.00

8 stycznia (środa) – Osiedle Dojlidy Górne, ulice: Bajeczna, po obu stronach i Majowa, rozpoczęcie o godz. 16.00

9 stycznia (czwartek) – Osiedle Kol. Halickie, ulice: Halicka, Zielone Jabłuszko, Pszeniczna, Leśnej Jagody, Cukiniowa, Koperkowa, Sezamkowa, Goździkowa, Nad Potokiem, Nasienna, Lubczykowa, Kowalska, Rozmarynowa, Margarytki i Brzegowa oraz ulice o nowych nazwach w tej okolicy, rozpoczęcie o godz. 16.00

10 stycznia (piątek) – Osiedle Dojlidy Górne, ulice: Daliowa, Kraski i Przepiórki rozpoczęcie o godz. 16.00

11 stycznia (sobota) – Solniczki (wieś i kolonie), rozpoczęcie o godz. 10.00

13 stycznia (poniedziałek) – Osiedle Zagórki, ulice: Liniowa, Funkcyjna, Ułamkowa, Cyfrowa, Algebraiczna, Pierwiastkowa, Mnożna, Dodatnia, Geometryczna, Logarytmiczna, Matematyczna, a także ulice o nowych nazwach w tej okolicy oraz Michałowe Pole i Rzeczna, rozpoczęcie o godz. 16.00
Istnieje możliwość przyjęcia kapłana po kolędzie przez tych, którzy z różnych powodów nie mogli być w czasie wyznaczonym. Adresy proszę zgłaszać w zakrystii czy kancelarii parafialnej.
Prosimy o zorganizowanie transportu po kapłanów.
W okresie kolędy, w dni powszednie, Msze św. będą odprawiane
o godz. 6.30 i 15.00 (poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia).
Wyjątek stanowią soboty, w które Msze św. będą o godz. 6.30 i 18.00.

4. U ministrantów, w przedsionku kościoła, można nabyć świece gromniczne oraz najnowszy numer pisma diecezjalnego „W Służbie Miłosierdzia” i „Gość Niedzielny” – zachęcamy do lektury!

5. Niech Bóg obficie błogosławi na czekający tydzień. Szczęść Boże!