Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

26 stycznia 2020 – III Niedziela Zwykła

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. W przyszłą niedzielę, 02 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane tradycyjnie – Matki Boskiej Gromnicznej, jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się szczególnie w intencji sióstr zakonnych i zakonników. Ofiary na tacę, przeznaczone są na zakony klauzurowe a datki do puszek przed kościołem na potrzeby Parafii !!!


Podczas Mszy św. poświęcenie świec gromnicznych. Pożegnanie żłóbka! Po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45) spotkanie z Mikołajem! (schola, ministranci i Oaza)

2. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia świętych:

- 28.01 (wtorek) – Wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, Prezbitera i Doktora Kościoła
- 29.01 (środa) – Wspomnienie Bł. Bolesławy Marii Lament, Dziewicy
- 31.01 (piątek) – Wspomnienie Św. Jana Bosko, Prezbitera

I sobota miesiąca – godz. 17.00 – Matki w Modlitwie, 17.30 – spowiedź, 18.00 – Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP i Msza św. Uczestniczą uczniowie klas VIII szkół podstawowych w ramach przygotowania do Bierzmowania.

3. Zasadniczo dobiegła końca wizyta duszpasterska, zwana tradycyjnie kolędą, w domach naszych Parafian. Nie zabrakło wzajemnej życzliwości i troski: o Parafię i siebie wzajemnie. Przy okazji wizyty duszpasterskiej składano ofiary na potrzeby kościoła i prac w nim planowanych.
Serdeczne Bóg zapłać, za dotychczasową życzliwość i gościnność podczas spotkań kolędowych oraz za składane ofiary na rzecz kościoła i kapłanów.
Po feriach zimowych istnieje możliwość przyjęcia kapłana po kolędzie przez tych, którzy z różnych powodów nie mogli być w czasie wyznaczonym. Adresy proszę zgłaszać w zakrystii czy kancelarii parafialnej.

4. Świece gromniczne możemy nabywać u ministrantów, w przedsionku kościoła, po Mszach św. niedzielnych lub w zakrystii każdego dnia.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej! „Gość Niedzielny” - do nabycia u ministrantów!

Do 31 stycznia włącznie (piątek) Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30 i 15.00 (poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia).