Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

GRODZIEŃSZCZYZNA (3 DNI) 24 – 26.04.2020

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1 dzień
Msza święta, wyjazd w kierunku Białorusi, Przejście graniczne / Kuźnica Białostocka


Przyjazd do Grodna na spotkanie z Przewodnikiem: Tour Zwiedzanie miasta Grodno, podczas którego turyści zapoznają się z zabytkami Starego i Nowego Zamku, Muzeum Farmacji, Tower, Borisoglebskaya (Kościół Kalozha) z XII wieku.; „Gorodnitsa”: Plac Tyzenhauza, Park Zhilibera, budynek Akademii Medycznej, Muzeum Pomnik i Dom polskiej pisarki Elizy Orzeszko, Uniwersytet im. Ja, Kupaly i wiele więcej. Obiad. Zwiedzanie kościoła Znalezienia Krzyża Świętego i klasztoru Bernardynów - jest najstarszym kościołem katolickim w Grodnie. Zwiedzanie Kościoła Matki Bożej Anielskiej i klasztoru franciszkanów. Wnętrze kościoła ma siedem ołtarzy w pierwszej połowie XVIII - pod koniec XIX wieku. Przyjazd do Hotelu, czas wolny, nocleg

2 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do wioski Koptevka
10.00 msza w kościele Wniebowzięcia Panny Marii we wsi Koptevka. Przejazd do Adelska. W 1660 r. W Adelsku zbudowano drewniany kościół Wniebowstąpienia Pańskiego, który po restrukturyzacji w XVIII wieku zachowane do dziś. Wewnątrz świątyni znajduje się 5 drewnianych rzeźbionych ołtarzy z XVIII wieku. Przejazd do Lunna, zwiedzanie kościoła św. Anny. Wizyta w wiosce Bogatyrevichi - nadniemęńskiej wiosce Bochatyrowiczów. Tutaj pisarka spędziła więcej niż jedno lato w latach 70. i 80. XX wieku, tutaj na ławce między klonami na wysokim brzegu napisała powieść „Nad Niemnem”.
Przejazd do „Jeziornego”, Zakwaterowanie w sanatorium, obiadokolacja, nocleg
(jeśli wystarczy czasu można korzystać 1,5h ze strefy wodnej sanatorium)

3 dzień
Śniadanie, wyjazd do Grodna, Msza Święta w Katedrze, przejście do „Makiety Grodno” wyjątkowe miejsce gdzie za sprawą indywidualnej inicjatywy powstała wielowiekowa makieta miasta Grodno. Przejazd na zakupy. Wyjazd do Kraju.