Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

Pielgrzymka do Włoch – 11 dni

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

DZIEŃ 1 PRZEJAZD
Zbiórka uczestników i podstawienie autokaru przed Parafią w godz. porannych i przejazd w kierunku Czech, po drodze obiadokolacja. Przyjazd do hotelu w ok. Brna, nocleg.


DZIEŃ 2 WIEDEŃ
Po śniadaniu przejazd do WIEDNIA na odkrycie polskich śladów: Kahlenberg - miejsce związane z Janem III Sobieskim i odsieczą wiedeńską. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w ok. Udine.
DZIEŃ 3 ASYŻ
Śniadanie i przejazd do ASYŻU na zwiedzanie: Bazylika św. Franciszka, gdzie złożone jest ciało św. Franciszka, kościół św. Klary, dom św. Franciszka. Przejazd do bazyliki Matki Bożej Anielskiej, znajduje się tutaj Porcjunkula- kapliczka, miejsce gdzie w 1216 roku Franciszkowi objawił się Pan Jezus, który obiecał zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej odwiedzą kapliczkę. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 4 - 5 RZYM - WATYKAN
Śniadanie, przejazd do RZYMU na zwiedzanie Wiecznego Miasta z przewodnikiem: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Panteon, Piazza Navona, Plac Hiszpański z kolumną Matki Bożej Niepokalanej oraz słynnymi Schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi, Bazylika Matki Bożej Większej, Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody, które do Rzymu zostały sprowadzone z Jerozolimy i wg legendy Jezus Chrystus był po nich prowadzony na sąd do pałacu Poncjusza Piłata. Przejazd do WATYKANU: podczas obecności papieża Franciszka weźmiemy udział w Audiencji Generalnej, nawiedzimy Bazylikę św. Piotra z kaplicą św. Sebastiana, gdzie pomodlimy się grobie św. Jana Pawła II. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6 NETTUNO - MONTE CASSINO - SAN GIOVANNI ROTONDO
Śniadanie, po którym udamy się do NETTUNO, gdzie nawiedzimy Sanktuarium św. Marii Goretti z grobem świętej. Przejazd na MONTE CASSINO do Opactwa Benedyktynów, na które m.in. składa się Klasztor i Bazylika z grobem św. Benedykta. Na polskim cmentarzu wojskowym złożymy kwiaty i oddamy cześć poległym żołnierzom i ich dowódcy - Gen. Andersowi. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 7 SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT ANGELO Śniadanie, po którym przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO, gdzie poznamy niezwykłe miejsca i sanktuarium św. Ojca Pio - stygmatyka i mistyka kościoła (m.in. grób Ojca Pio, kościół, muzeum, cela, krucyfiks, konfesjonał). Za życia O.Pio dostawał tysiące listów z prośbami o modlitwę i wstawiennictwo, także od Karola Wojtyły, prośba dotyczyła chorej na raka przyjaciółki i została wysłuchana. Następnie przejazd do MONTE SANT ANGELO i nawiedzenie Sanktuarium w grocie, gdzie ukazał się Święty Michał Archanioł. Przejazd do hotelu w San Giovanni Rotondo na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 8 BARI Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie BARI – naszym celem w tym portowym mieście będzie sanktuarium i Bazylika św. Mikołaja. Ciało Świętego sprowadzono tutaj 9 maja 1087 r. drogą morską z Myry. Zobaczymy ołtarz św. Mikołaja w całości wykuty w srebrze, figurę Świętego oraz grobowiec z relikwiami św. Mikołaja. W 1984 r. w bazylice św. Mikołaja w Bari modlił się św. Jan Paweł II. Zobaczymy także nagrobek królowej Polski Bony Sforzy. Msza Św. Przejazd do hotelu w San Giovanni Rotondo na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 9 LORETO
Śniadanie, przejazd do LORETO i zwiedzanie położnej na wzgórzu Bazyliki Loretańskiej z Domkiem Świętej Rodziny, który został przeniesiony tutaj w XIII wieku z Nazaretu. Odwiedzimy również cmentarz polskich żołnierzy. Przejazd na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 10 PADWA – WENECJA
Wczesne śniadanie i przejazd do PADWY, gdzie udamy się do Bazyliki św. Antoniego, z kaplicą polską i sarkofagiem Świętego. Do grobu Św. Antoniego wierni przychodzą oddać cześć i modlitwę świętemu, zostawiając prośby o uzdrowienia i inne łaski. Następnie przejazd na zwiedzanie WENECJI – poznamy wyjątkowe miasto położone na 118 wyspach, zobaczymy Bazylikę Św. Marka, Pałac Dożów, Wieżę Zegarową, Most Westchnień. Następnie spacer urokliwymi, tajemniczymi uliczkami po dzielnicy Rialto. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w ok. Tarvisio

DZIEŃ 11 POWRÓT
Wczesne śniadanie lub odbiór pakietów śniadaniowych i wyjazd w drogę powrotną. Po przekroczeniu granicy Polski obiad pożegnalny. Powrót na miejsce zbiórki po północy (ok. godz. 03.00).

Termin: 25.04 – 05.05.2020

Cena pielgrzymki dla grupy:
45 - 50 os.
51 i więcej os.
3065 zł
2965 zł

Zapewniamy:
·0 Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem
·1 Zakwaterowanie: 10 noclegów w hotelach***, pokoje 2,3- osobowe z łazienkami
·2 Wyżywienie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji, 1 obiad
·3 Opiekę i informację turystyczną pilota
·4 Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 130-140 €); napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5% ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:
·5 dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty
·6 na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1400 zł
·7 program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.
·8 w cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł od każdego uczestnika.