Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

12 stycznia 2020 – I Niedziela Zwykła – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejszą niedzielą (12.01), Świętem Chrztu Pana Jezusa, kończymy Okresu Narodzenia Pańskiego.

 

„Oprócz okresów mających własny charakter zostają 33 lub 34 tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczególnej tajemnicy Chrystusa, lecz wspomina się misterium Chrystusa w Jego pełni, zwłaszcza w niedziele. Ten czas nazywa się Okresem Zwykłym” (Kal 43).

 

 

 

 

2. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia świętych:

 

- 17.01 (piątek) – Św. Antoniego Opata,

 

- 18.01 (sobota) – rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan,

 

który zakończy się 25 stycznia.

 

- 19.01 (niedziela) – Dzień imienin J.E. Biskupa Henryka Ciereszki. Polecajmy Bogu w modlitwach Dostojnego Solenizanta!

 

 

 

3. Od 27 grudnia, rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską, zwaną tradycyjnie kolędą, w domach naszych Parafian. Postarajmy się, aby podczas naszych spotkań kolędowych Rodziny były w komplecie. Niech nie zabraknie wzajemnej życzliwości i troski: o Parafię i siebie. Przy okazji wizyty duszpasterskiej prosimy o ofiary, oczywiście na miarę naszych możliwości, na potrzeby kościoła i prac w nim planowanych.

 

Serdeczne Bóg zapłać, za dotychczasową życzliwość i gościnność podczas spotkań kolędowych oraz za składane ofiary na rzecz kościoła i kapłanów.

 

W czekającym tygodniu, kolęda:

 

 

 

13 stycznia (poniedziałek) – Osiedle Zagórki, ulice: Liniowa, Funkcyjna, Ułamkowa, Cyfrowa, Algebraiczna, Pierwiastkowa, Mnożna, Dodatnia, Geometryczna, Logarytmiczna, Matematyczna, a także ulice o nowych nazwach w tej okolicy oraz Michałowe Pole i Rzeczna, rozpoczęcie o godz. 16.00

 

 

 

14 stycznia (wtorek) – Osiedle Dojlidy Górne, ulice: Grabowa, Agawy i Leśna Polana, rozpoczęcie o godz. 16.00

 

 

 

15 stycznia (środa) – Osiedle Dojlidy Górne i Kol. Dojlidy, ulice: Św. Jana Chrzciciela, Astrów, Ostróżki, Motyla, Fiołkowa, Zawilców, Zalesie, Macierzanki, Jastrzębia, Strumykowa i Zabłudowska oraz ulice o nowych nazwach w tej okolicy, rozpoczęcie o godz. 16.00

 

 

 

16 stycznia (czwartek) – Osiedle Dojlidy Górne i Kol. Dojlidy, ulice: Stoczni Gdańskiej (po obu stronach), Wodna, Falowa, Promowa, Pływacka, Potokowa, Dolina Stawów, Zatokowa, Perłowa oraz ulice o nowych nazwach w tej okolicy, rozpoczęcie o godz. 16.00

 

 

 

17 stycznia (piątek) – Osiedle Dojlidy Górne, ulice: Brzoskwiniowa (po obu stronach) na odcinku od Mickiewicza do Dojlidy Górne oraz Dojlidy Górne (po obu stronach) na odcinku od Brzoskwiniowej do Halickiej, Kameliowa, a także ulice o nowych nazwach w tej okolicy, rozpoczęcie o godz. 16.00

 

 

 

18 stycznia (sobota) – Osiedle Dojlidy Górne i Kol. Dojlidy, ulice: Brzoskwiniowa (po obu stronach) na odcinku od Dojlidy Górne do Milowej, Milowa, Holownicza, Mandarynkowa, Deszczowa, Dzwonkowa, Oleandrów, Skowronkowa, Tulipanowa, Kanarkowa, Berberysowa, Wiosłowa, Nasturcjowa, Niezapominajki, Waniliowa, Pagórkowa, Podmokła, Drzewna oraz ulice o nowych nazwach w tej okolicy, rozpoczęcie o godz. 10.00

 

 

 

20 stycznia (poniedziałek) – Osiedle Dojlidy Górne, ulica Dojlidy Górne, po obu stronach, od Brzoskwiniowej do Grabowej i Stoczni Gdańskiej oraz Edukacyjna, Krzywa, Irysowa i Czereśniowa, rozpoczęcie o godz. 16.00 

 

Istnieje możliwość przyjęcia kapłana po kolędzie przez tych, którzy z różnych powodów nie mogli być w czasie wyznaczonym. Adresy proszę zgłaszać w zakrystii czy kancelarii parafialnej.

 

Prosimy o zorganizowanie transportu po kapłanów.

 

W okresie kolędy, w dni powszednie, Msze św. będą odprawiane

 

o godz. 6.30 i 15.00 (poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia).

 

Wyjątek stanowią soboty, w które Msze św. będą o godz. 6.30 i 18.00.

 

 

 

4. U  ministrantów, w przedsionku kościoła, można nabyć świece gromniczne oraz najnowszy numer pisma diecezjalnego „W Służbie Miłosierdzia” i „Gość Niedzielny” – zachęcamy do lektury!

 

 

 

5. Niech Bóg obficie błogosławi na czekający tydzień. Szczęść Boże!