Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

02 lutego 2020 – OFIAROWANIE PAŃSKIE (IV NIEDZIELA ZWYKŁA)

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane tradycyjnie – Matki Boskiej Gromnicznej, jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się szczególnie w intencji sióstr zakonnych i zakonników. Ofiary na tacę, przeznaczone są na zakony klauzurowe a datki do puszek przed kościołem na potrzeby Parafii !!!


Podczas Mszy św. poświęcenie świec gromnicznych. Pożegnanie żłóbka!
Po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45) spotkanie z Mikołajem! (schola, ministranci i Oaza) Zapraszamy!!!

2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim troszczącym się, (na różne sposoby: modlitwą, pracą czy składanymi ofiarami), o nasz kościół, plebanię i ich otoczenie.

3. W tym tygodniu przypadają:

- 03.02 (poniedziałek) – Wspomnienie Św. Błażeja, Biskupa i Męczennika, Patrona w chorobach gardła. Podczas Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00 zostaną poświęcone świece ku Jego czci („błażejówki”) i udzielone błogosławieństwo Św. Błażeja.

- 05.02 (środa) – Wspomnienie Św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy, Patronki w pożarach. Obrzęd błogosławieństwa chleba i wody podczas Mszy św. o godz.: 6.30 i 18.00

- 06.02 (czwartek) – Wspomnienie Św. Pawła Miki i Towarzyszy, Męczenników

I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne:
godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa), 17.30 – spowiedź i Msza św. o godz. 18.00. Uczestniczą uczniowie klas VI szkół podstawowych w ramach przygotowania do Bierzmowania!

I piątek miesiąca – godz. 17.00 – spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu (adoracja – modlitwa indywidualna w int. zbrodni przeciwko ludzkiemu życiu), 17.30 – Czciciele Miłosierdzia Bożego i o 18.00 –Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. Uczestniczą uczniowie klas VII szkół podstawowych w ramach przygotowania do Bierzmowania!

4. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę – przeznaczone na Fundusz Remontowo – Budowlany Archidiecezji Białostockiej a datki do puszek przed kościołem na ogrzewanie naszej świątyni.

5. Zasadniczo Dobiegła końca wizyta duszpasterska, zwana tradycyjnie kolędą, w domach naszych Parafian. Nie zabrakło wzajemnej życzliwości i troski: o Parafię i siebie wzajemnie. Przy okazji wizyty duszpasterskiej składano ofiary na potrzeby kościoła i prac w nim planowanych.
Serdeczne Bóg zapłać, za dotychczasową życzliwość i gościnność podczas spotkań kolędowych oraz za składane ofiary na rzecz kościoła i kapłanów.
W tym tygodniu istnieje możliwość przyjęcia kapłana po kolędzie przez tych, którzy z różnych powodów (ferie zimowe) nie mogli być w czasie wyznaczonym. Adresy proszę zgłaszać w zakrystii czy kancelarii parafialnej.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej!: „Gość Niedzielny” i „Drogi Miłosierdzia” - do nabycia u ministrantów w przedsionku kościoła! Zapraszamy do lektury lutowego numeru „Dróg Miłosierdzia", w którym przypominamy osobę bł. ks. Michała Sopoćki, który 15 lutego, 45 lat temu, odszedł do Pana. Zachęcamy do spojrzenia na jego świętość, na jego apostolstwo Miłosierdzia Bożego, które przynoszą obfite owoce w dzisiejszych czasach.
Z okazji Światowego Dnia Życia konsekrowanego zamieszczamy artykuł pt. "Z nadzieją patrzeć w przyszłość". Polecamy również materiał poświęcony trosce Kościoła o chorych.
W stałych rubrykach polecamy m.in. teksty o konieczności modlitwy w pokusie, o granicach dających poczucie bezpieczeństwa w rodzinie, na temat rozwoju dziecka na początku edukacji szkolnej, czy też przekazywania darowizn. Redakcja

7. Szczęść Boże na czekający tydzień!