9 lutego 2020 – V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim troszczącym się, (na różne sposoby: modlitwą, pracą czy składanymi ofiarami), o nasz kościół, plebanię i ich otoczenie.
Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na Fundusz Remontowo – Budowlany Archidiecezji Białostockiej oraz datki do puszek przed kościołem na ogrzewanie naszej świątyni

2. W tym tygodniu przypadają:

- 10.02 (poniedziałek) – Wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy

- 11.02 (wtorek) – Światowy Dzień Chorego (Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes) . Specjalne Nabożeństwo w intencji chorych, z czynnym udziałem tych, którzy bez szkody na zdrowiu mogą przybyć do kościoła – o godz. 18.00. Podczas Mszy św. zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia chorych tym, którzy tego sobie życzą i racja duszpasterska za tym przemawia. Nabożeństwo zakończy specjalne błogosławieństwo dla chorych i pokropienie wodą z Lourdes.
Spowiedź chorych od godz. 17.30.
Prosimy krewnych, sąsiadów czy znajomych chorych o pomoc w dotarciu ich do kościoła.
Na godz. 17.00 zapraszamy Matki w Modlitwie!!!

- 14.02 (piątek) – Święto Św. Cyryla, Mnicha i Metodego, Biskupa, Patronów Europy

3. Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: poniedziałek, godz. 18.30 – OAZA, środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca, czwartek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią”
Uczestników zapraszamy również do udziału w Eucharystii!

4. W przyszłą niedzielę – ofiary na tacę na AWSD w Białymstoku!

5. Zasadniczo Dobiegła końca wizyta duszpasterska, zwana tradycyjnie kolędą, w domach naszych Parafian. Nie zabrakło wzajemnej życzliwości i troski: o Parafię i siebie wzajemnie. Serdeczne Bóg zapłać, za dotychczasową życzliwość i gościnność podczas spotkań kolędowych oraz za składane ofiary na rzecz kościoła i kapłanów.
Istnieje możliwość przyjęcia kapłana po kolędzie przez tych, którzy z różnych powodów nie mogli być w czasie wyznaczonym. Adresy proszę zgłaszać w zakrystii czy kancelarii parafialnej.
Sprawozdanie za miniony rok i z kolędy w ostatnią niedzielę karnawału (23.02)!

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej!: „Gość Niedzielny” i „Drogi Miłosierdzia” - do nabycia u ministrantów w przedsionku kościoła!