Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

PIELGRZYMKA MEKSYK - Jukatan – Riviera Maya - 12 dni

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa Okęcie, odprawa bagażowa i wylot do Paryża o godz. 06.35. Przylot do Paryża o godz. 09.10, następnie wylot do Meksyku ok. godz. 12.00. Przylot do Cancun o godz. 17.15, spotkanie z polskojęzycznym pilotem i przewodnikiem grupy, przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

 

DZIEŃ 2
Śniadanie. Wycieczka do przepięknych ruin miasta Majów, malowniczo położonego na karaibskim klifie Tulum dawniej ZAMA. Dojazd do wejścia na strefę wewnętrznym środkiem transportu. Zwiedzanie Świątyni Fresków, Świątyni Zstępującego Boga, Świątyni Wiatru i prekolumbijskich domów mieszkalnych: Dom Kolumn, Dom Halach Uinic, Dom Chultuna. Czas wolny na zdjęcia. Przejazd do ukrytego w sercu jukatańskiej dżungli, jednego z największych ośrodków Majów - Coba. Obiad w meksykańskiej restauracji przy lagunie. Transfer do strefy archeologicznej Coba co w tłumaczeniu znaczy “wzburzona woda". Jazda rowerem lub rikszami zwanymi przez miejscowych limuzyną Majów po kamiennych drogach Majów - Sacbe. Podziwianie najważniejszych budowli miasta: Boisk do Gry w Pelote, Zespół Malowideł oraz najwyższej na Jukatanie, liczącej 42 metry Wielkiej Piramidy - Nohoch Mul. Spacer po kolonialnym mieście Valladolid. Kolacja i nocleg w Chichen Itza/ok.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Zwiedzanie jednego z Siódmych Współczesnych Cudów Świata, strefy archeologicznej Majów w Chichen Itza: Piramida Kukulkana, Boisko do Gry w Pelotę, Święta Cenota, Obserwatorium Astronomiczne. Odświeżająca kąpiel w cenocie Ikkil. Zwiedzanie pięknego kolonialnego miasta Merida: Kościół Katedralny, Pałac Gubernatora, Paseo de Montejo. Kolacja i nocleg w Meridzie.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd nad Zatokę Meksykańską do małej rybackiej miejscowości Celestun. Przesiadka na łodzie i wyprawa w poszukiwaniu różowych flamingów, ptactwa, przejazd namorzynowym tunelem. Krótki odpoczynek na plaży. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych pod względem architektonicznym, stref archeologicznych Majów w Uxmal: Piramida Wróża, Klasztor Mniszek, Boisko do Gry w Pelote, Pałac Gubernatora. Kolacja i nocleg w Campeche.
DZIEŃ 5
Śniadanie. Spacer po wpisanej na listę UNESCO starówce w Campeche. Krótki postój na jednej z plaż nad Zatoką Meksykańską. Przejazd do Palenque. Spacer po otoczonych tropikalna roślinnością ruinach archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Kolacja i nocleg w Palenque.

DZIEŃ 6
Wczesna pobudka i wyjazd w kierunku strefy archeologicznej w Yaxchilan. Śniadanie w dżungli. Przeprawa łodziami przez rzekę Usumacinta. Zwiedzanie Yaxchilan i spacer po tropikalnej dżungli. Wypoczynek pod wodospadami Golondrinas. Kolacja i nocleg w Palenque.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Zwiedzanie Becan, strefy archeologicznej Majów w stylu Rio Bec, sławnej z inkrustowanych na fasadach budynków masek. Kolacja i nocleg w Chetumal.

DZIEŃ 8
Śniadanie. Postój nad Laguną Bacalar mieniącą się siedmioma różnymi odcieniami błękitu. Przejazd i wizyta w jednej z wiosek Majów, do której nie docierają turyści: spacer po wiosce, wizyty w domach, spotkanie z dziećmi. Nocleg w hotelu all inclusive położonym bezpośrednio przy plaży w Cancun lub na Riviera Maya.

DZIEŃ 9 - 10
Wypoczynek all inclusive na Riviera Maya.

DZIEŃ 11
Ostatnie chwile wypoczynku na plaży, transfer na lotnisko w Cancun i wylot do Paryża
o godz. 19.30.

DZIEŃ 12
Przylot do Paryża o godz. 11.05, następnie o godz. 14.10 wylot do Warszawy, przylot na lotnisko
Okęcie o godz. 16.25, zakończenie pielgrzymki.

Termin: 17.11 – 28.11.2020
Cena pielgrzymki dla grupy:

25 - 29 os.
30 - 35 os.
11 790 zł

11 450 zł

Zapewniamy:
·0 Bilety lotnicze z opłatami: limit bagażu: 1 szt. max. 23 kg bagaż główny oraz 12 kg bagaż podręczny
·1 Zakwaterowanie w Hotelach **** (kat.lokalnej), pokoje 2-os. z łazienkami
·2 Śniadania i obiadokolacje; all inclusive na Riviera Maya
·3 Napiwki w hotelach i restauracjach
·4 Transfery i transport klimatyzowanym autokarem
·5 Bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania i atrakcje według programu
·6 Opiekę i informacje przewodnika-pilota w j.polskim podczas części objazdowej oraz kapłana
·7 Codzienna msza św.
·8 Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 30 000 EUR, NNW do 4000 EUR, bagaż podróżny do 400 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.
Cena nie zawiera:
·9 napojów do posiłków (nie dotyczy pobytu all incl.na Riviera Maya)
·10 napiwków dla kierowcy i przewodnika, itp. (50 USD/os., płatne na miejscu),
·11 transferu na/z lotnisko Okęcie,
·12 opieki pilota podczas przelotów.
Uwagi:
·13 Niezbędny paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu,
·14 Na życzenie pok. 1-os. za dopłatą 1750 zł,
·15 Ubezpieczenie nie obejmuje ryzyka kosztów rezygnacji. Na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wycieczki); chęć ubezpieczenia należy zgłosić do Wykonawcy najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.
·16 W cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 zł od każdego uczestnika.
·17 Warunkiem potw. rezerwacji jest wpłata depozytu za bilety lotnicze w wysokości
90 PLN od osoby do 24.02.2020.