Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

01 marca 2020 – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim troszczącym się, (na różne sposoby: modlitwą, pracą czy składanymi ofiarami), o nasz kościół, plebanię i ich otoczenie. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na Kurię Metropolitalną Białostocką i datki do puszek przed kościołem – na potrzeby Parafii! Bóg zapłać KŻR za składane ofiary na urządzenie „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”.

 

2. Dzisiaj o godz. 16.00, rozpocznie się w naszej Parafii (Dom Parafialny) kurs przedmałżeński i będzie trwał przez 5 kolejnych niedziel. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy do udziału.

3. Nabożeństwa pasyjne są odprawiane w naszym kościele: „Gorzkie Żale” – środy, soboty i niedziele o godz. 17.30, „Droga Krzyżowa” – piątki o godz.17.30 i w niedziele po Mszy św. o godz.9.30 (ok. godz. 10.15). Zachęcamy do udziału w tych przepięknych Nabożeństwach „Męki Pańskiej”, zarówno w kościele jak i kaplicach wioskowych czy domach prywatnych.
Rekolekcje wielkopostne planowane są na dni: 1.04 – 3.04. 2020 roku.
W tych dniach będziemy również nawiedzali, z posługą sakramentalną, naszych chorych w ich domach.
Droga Krzyżowa w plenerze, w miejscowościach należących do Parafii, godz. 19.00: Białostoczek – 10 marca (wtorek), Skrybicze – 16 marca (poniedziałek), Halickie – 17 marca (wtorek), Solniczki – 23 marca (poniedziałek), Stanisławowo – 24 marca (wtorek).

4. W czekającym tygodniu:

- 04 .03 (środa) – Uroczystość Św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej.
MSZA ŚWIĘTA KU CZCI ŚW. KAZIMIERZA KRÓLEWICZA, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej, będzie sprawowana 4 marca br. (środa) o godz.18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku. W uroczystości wezmą udział księża biskupi z całej Metropolii Białostockiej, a także przedstawiciele władz rządowych i samorządowych oraz związków zawodowych „Solidarność”. Zapraszamy do uczestnictwa.

I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne:
godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa), 17.30 – spowiedź i Msza św. o godz. 18.00. Uczestniczą uczniowie klas VI szkół podstawowych w ramach przygotowania do Bierzmowania!

I piątek miesiąca – godz. 17.00 – spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu (adoracja – modlitwa indywidualna w int. zbrodni przeciwko ludzkiemu życiu), 17.30 – Droga Krzyżowa - prowadzą Czciciele Miłosierdzia Bożego i o 18.00 –Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. Uczestniczą uczniowie klas VII szkół podstawowych w ramach przygotowania do Bierzmowania!

I sobota miesiąca – godz. 17.00 – Matki w Modlitwie, 17.30 – spowiedź, 17.45 – Gorzkie Żale, 18.00 – Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP i Msza św. Uczestniczą uczniowie klas VIII szkół podstawowych w ramach przygotowania do Bierzmowania.

5. W przyszłą niedzielę (08 marca) – Międzynarodowy Dzień Kobiet. Zachęcamy do modlitwy w intencji niewiast! Ofiary na tacę – przeznaczone na Misje – Ad Gentes a datki do puszek przed kościołem na potrzeby Parafii!

6. Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca, czwartek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią”, piątek, godz. 18.30 – Chór, sobota, godz. 18.30 – OAZA,
Uczestników zapraszamy również do udziału w Eucharystii!

7. BIERZMOWANIE 2020 w naszej Parafii: 23 maja 2020r. (sobota) godz.18.00.
Szafarz - Ks. Bp. Henryk Ciereszko.
W związku z Bierzmowaniem spotkanie organizacyjne wszystkich kandydatów i rodziców - 7 marca 2020 r. (sobota) po Mszy św. wieczornej (godz. 18.30).
Dorośli, którzy z różnych powodów nie przyjęli Sakramentu Bierzmowania, a chcą uzupełnić ten Sakrament, powinni zgłosić się do ks. Proboszcza.

8. Nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Dróg Miłosierdzia” do nabycia u ministrantów, w przedsionku kościoła. Zachęcamy do lektury!

9. Przy wyjściu z kościoła, można otrzymać skarbonkę jałmużny wielkopostnej 2020.
Sugerujemy, aby wzięły je rodziny. W ten sposób staną się skarbonkami rodzinnymi, a nie tylko danego dziecka. Zachęcamy rodziny, aby rezygnując z jakiejś przyjemności złożyli ofiarę do skarbonki. Pamiętajmy, że skarbonka jałmużny wielkopostnej ma przede wszystkim zadanie wychowawcze: uczenie się wyrzeczenia i dzielenia swoimi dobrami z bliźnimi oraz zachowywanie charakteru pokutnego Wielkiego Postu. Skarbonki z jałmużną przynosimy do kościoła i składamy przy Obrazie Jezusa Miłosiernego w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (I Niedziela po Wielkanocy). Ofiary zostaną przekazane do Caritasu i wykorzystane na cele, o których mowa na skarbonce.
„Paschaliki” (świece Caritas – przydatne na Liturgię Wigilii Paschalnej) na stół wielkanocny są do nabycia w przedsionku kościoła. Dochód przeznaczony na pomoc najuboższym.

10. W Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP (w tym roku – czwartek 19.03.) będzie (już tradycyjnie, jak co roku) o godz. 18.00 odprawiana Msza św. składkowa za wstawiennictwem
Św. Józefa – intencje do Niej można zapisywać w zakrystii.

11. Szczęść Boże na czekający tydzień!

UROCZYSTOŚCI DZIĘKCZYNNE ZA OCALENIE MIASTA BIAŁEGOSTOKU, w 31. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, odbędą się w poniedziałek 9 marca br. i przebiegać będą według następującego porządku:
godz. 16.30 – rozpoczęcie przy Krzyżu w miejscu katastrofy przy ul. Poleskiej
– procesja od Krzyża do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w czasie procesji Droga Krzyżowa oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego
godz. 18.00 – Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego
Zapraszamy do uczestnictwa.
----------------------------------------------------------------
Ksiądz Arcybiskup Metropolita prosi Księży parafii miasta Białegostoku o liczne uczestnictwo w tej wspólnej modlitwie.
W tym roku Drogę Krzyżową poprowadzi Parafia NMP Królowej Rodzin w Białymstoku, a Koronkę do Miłosierdzia Bożego, jak zwykle, Siostry Jezusa Miłosiernego. Kazanie podczas Mszy św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego wygłosi ks. dr Ireneusz Korziński, Wicekanclerz Kurii.