08 marca 2020 – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet! Wszystkie Niewiasty polecamy Bogu w naszych modlitwach i składamy najserdeczniejsze życzenia!
Serdeczne Bóg zapłać wszystkim troszczącym się, (na różne sposoby: modlitwą, pracą czy składanymi ofiarami), o nasz kościół, plebanię i ich otoczenie. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na Misje „Ad Gentes” i datki do puszek przed kościołem – na potrzeby Parafii! Bóg zapłać KŻR za składane ofiary na urządzenie „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”.

2. Nabożeństwa pasyjne są odprawiane w naszym kościele: „Gorzkie Żale” – środy, soboty i niedziele o godz. 17.30, „Droga Krzyżowa” – piątki o godz.17.30 i w niedziele po Mszy św. o godz.9.30 (ok. godz. 10.15). Zachęcamy do udziału w tych przepięknych Nabożeństwach „Męki Pańskiej”, zarówno w kościele jak i kaplicach wioskowych czy domach prywatnych.
Rekolekcje wielkopostne planowane są na dni: 1.04 – 3.04. 2020 roku.
W tych dniach będziemy również nawiedzali, z posługą sakramentalną, naszych chorych w ich domach.
Droga Krzyżowa w plenerze, w miejscowościach należących do Parafii, godz. 19.00: Białostoczek – 10 marca (wtorek), Skrybicze – 16 marca (poniedziałek), Halickie – 17 marca (wtorek), Solniczki – 23 marca (poniedziałek), Stanisławowo – 24 marca (wtorek).

- 13 .03 (piątek) – VII Rocznica wyboru Papieża Franciszka! Ojca św. polecajmy w naszych modlitwach!

- 14.03 (sobota) – godz. 16.00, spotkanie przed I Komunią św. grupy I (ks. proboszcza)

4. Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca, czwartek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią”, piątek, godz. 18.30 – Chór, sobota, godz. 18.30 – OAZA,
Uczestników zapraszamy również do udziału w Eucharystii!

5. BIERZMOWANIE 2020 w naszej Parafii: 23 maja 2020r. (sobota) godz.18.00.
Szafarz - Ks. Bp. Henryk Ciereszko.
Dorośli, którzy z różnych powodów nie przyjęli Sakramentu Bierzmowania, a chcą uzupełnić ten Sakrament, powinni zgłosić się do ks. Proboszcza.

6. Nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Dróg Miłosierdzia” do nabycia u ministrantów, w przedsionku kościoła. Zachęcamy do lektury!

7. Przy wyjściu z kościoła, można nabyć kartki świąteczne oraz „Paschaliki” (świece Caritas – przydatne na Liturgię Wigilii Paschalnej) na stół wielkanocny. Dochód przeznaczony na pomoc najuboższym.

8. W Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP (w tym roku – czwartek 19.03.) będzie (już tradycyjnie, jak co roku) o godz. 18.00 odprawiana Msza św. składkowa za wstawiennictwem
Św. Józefa – intencje można zapisywać w zakrystii.

UROCZYSTOŚCI DZIĘKCZYNNE ZA OCALENIE MIASTA BIAŁEGOSTOKU, w 31. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, odbędą się w poniedziałek 9 marca br. i przebiegać będą według następującego porządku:
godz. 16.30 – rozpoczęcie przy Krzyżu w miejscu katastrofy przy ul. Poleskiej
– procesja od Krzyża do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w czasie procesji Droga Krzyżowa oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego
godz. 18.00 – Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego
Zapraszamy do uczestnictwa.
----------------------------------------------------------------
Ksiądz Arcybiskup Metropolita prosi Księży parafii miasta Białegostoku o liczne uczestnictwo w tej wspólnej modlitwie.
W tym roku Drogę Krzyżową poprowadzi Parafia NMP Królowej Rodzin w Białymstoku, a Koronkę do Miłosierdzia Bożego, jak zwykle, Siostry Jezusa Miłosiernego. Kazanie podczas Mszy św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego wygłosi ks. dr Ireneusz Korziński, Wicekanclerz Kurii.