Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

15 marca 2020 – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

 

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim troszczącym się, (na różne sposoby: modlitwą, pracą czy składanymi ofiarami), o nasz  kościół, plebanię i ich otoczenie. Szczególne dzięki Panom z Halickich, Skrybicz za ciężką pracę w lesie przy przygotowaniu materiałów do rozbudowy!

 

W dwie kolejne niedziele (tradycyjnie: V Niedziela Wielkiego Postu i Niedziela Palmowa) będą zbierane ofiary do puszek przed kościołem na urządzenie symbolicznego „Ołtarza Wystawienia – Ciemnicy” i  „Grobu Pańskiego”. Jest to możliwość włączenia się nas wszystkich w coroczne ofiary Kółek Różańcowych i wspólne przygotowanie oprawy Świąt Paschalnych ( z pozostających pieniędzy – nie zawsze zostają - kupowane są kwiaty do kościoła w ciągu roku).

Kartki świąteczne oraz Świece Caritas (paschaliki) – przydatne na Liturgię Wigilii Paschalnej oraz na stół wielkanocny – do nabycia w przedsionku kościoła. Dochód przeznaczony na pomoc najuboższym.

Bóg zapłać KŻR za składane ofiary na urządzenie „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”!

 

2. W czekającym tygodniu:

 

- środa (18.03) – Dzień Imienin Ks. Arcybiskupa prof. dr. hab. Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Polecajmy Bogu w modlitwach Najdostojniejszego Solenizanta!

 

- czwartek (19.03) – Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. Świąteczne o godz.: 6.30, 9.00 i 18.00. Msza św. o godz. 18.00 – składkowa za przyczyną Św. Józefa w intencji żywych i zmarłych. Intencje przyjmujemy w zakrystii!

 

 3. Nabożeństwa pasyjne są odprawiane w naszym kościele: „Gorzkie Żale” – środy, soboty i niedziele o godz. 17.30, „Droga Krzyżowa” – piątki o godz.17.30 i  w niedziele po Mszy św. o godz.9.30 (ok. godz. 10.15).  Zachęcamy do udziału w tych przepięknych Nabożeństwach „Męki Pańskiej”, zarówno w kościele jak i kaplicach wioskowych czy domach prywatnych.

Rekolekcje wielkopostne planowane są na dni: 1.04 – 3.04. 2020 roku. 

W tych dniach będziemy również nawiedzali, z posługą sakramentalną, naszych chorych w ich domach.

W związku z epidemią koronawirusa nie odbędą się Drogi Krzyżowe w plenerze, w miejscowościach należących do Parafii: Skrybicze – 16 marca (poniedziałek), Halickie – 17 marca (wtorek), Solniczki – 23 marca (poniedziałek), Stanisławowo – 24 marca (wtorek). Zachęcamy, aby mieszkańcy tych miejscowości odprawili w wyznaczonych dniach Drogę Krzyżową w gronie rodzinnym w duchowej jedności ze swoimi kapłanami o godz. 20.00! 

Wszystkich Parafian prosimy o codzienne odmawianie różańca o godz. 20.30 w jedności duchowej z duchowieństwem i osobami konsekrowanymi naszej Archidiecezji!

 

4. Nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Dróg Miłosierdzia”  do nabycia u ministrantów, w przedsionku kościoła. Zachęcamy do lektury!

 

5. Szczęść Boże na czekający tydzień!