22 marca 2020 – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim troszczącym się, (na różne sposoby: modlitwą, pracą czy składanymi ofiarami), o nasz  kościół, plebanię i ich otoczenie.

Kartki świąteczne oraz Świece Caritas (paschaliki) – przydatne na Liturgię Wigilii Paschalnej oraz na stół wielkanocny – do nabycia w przedsionku kościoła. Dochód przeznaczony na pomoc najuboższym.

Bóg zapłać KŻR za składane ofiary na urządzenie „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”!

Dziękuję za ofiary indywidualne (w zaistniałej sytuacji epidemii , często składane przelewem bankowym na konto parafialne), które wyrażają troskę materialną o naszą Parafię i są włączeniem się w coroczne ofiary Kółek Różańcowych i wspólne przygotowanie oprawy Świąt Paschalnych ( z pozostających pieniędzy – nie zawsze zostają - kupowane są kwiaty do kościoła w ciągu roku).

- środa (25.03) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Jest to Dzień Świętości Życia! Msze św. Świąteczne o godz.: 6.30, 9.00 i 18.00.

3. Nabożeństwa pasyjne są odprawiane w naszym kościele: „Gorzkie Żale” – środy, soboty i niedziele o godz. 17.30, „Droga Krzyżowa” – piątki o godz.17.30 i w niedziele po Mszy św. o godz.9.30 (ok. godz. 10.15).  Zachęcamy do modlitwy tymi przepięknymi Nabożeństwami „Męki Pańskiej”, zarówno w kościele jak i kaplicach wioskowych czy domach prywatnych.

W związku z epidemią koronawirusa nie odbędą się Drogi Krzyżowe w plenerze, w miejscowościach należących do Parafii: Solniczki – 23 marca (poniedziałek), Stanisławowo – 24 marca (wtorek). Zachęcamy, aby mieszkańcy tych miejscowości odprawili w wyznaczonych dniach Drogę Krzyżową w gronie rodzinnym w duchowej jedności ze swoimi kapłanami o godz. 20.00!

Wszystkich Parafian prosimy o codzienne odmawianie różańca o godz. 20.30 w jedności duchowej z duchowieństwem i osobami konsekrowanymi naszej Archidiecezji!

Rekolekcje wielkopostne planowane na dni: 1.04 – 3.04. 2020 roku oraz nawiedziny  z posługą sakramentalną naszych chorych w ich domach – ODWOŁANE!!!

4. Nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Dróg Miłosierdzia” do nabycia w przedsionku kościoła. Zachęcamy do lektury!

5. Prosimy o przestrzeganie zaleceń i zarządzeń Władz Państwowych, Episkopatu Polski i naszego Arcybiskupa w związku z epidemią koronawirusa!!!

(Tekst zarządzenia Metropolity Białostockiego w związku z epidemią koronawirusa jest umieszczony na naszej parafialnej stronie i facebooku! Tam też możemy się zapoznać ze szczegółami specjalnego odpustu Ojca Świętego w związku z epidemią!)