Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

14 czerwca 2020 – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie. Szczególnie dziękuję tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała i Jej przebieg: za pięknie ubrane ołtarze eucharystyczne, przystrojenie trasy procesji i liczny udział w Uroczystości.

 

2. od piątku (12.06) – uczestniczymy w Oktawie Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 – Nieszpory Eucharystyczne, Msza św., Nabożeństwo Czerwcowe i Procesja Eucharystyczna. Prosimy o zmobilizowanie się w tych dniach do uczestnictwa w Nabożeństwach.

3. W czekającym tygodniu:

- poniedziałek (15.06) – Wspomnienie Bł. Jolanty, Zakonnicy
- środa (17.06) – Wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika
- czwartek (18.06), godz. 18.00 – uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała: poświęcenie ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci
Liturgiczna służba ołtarza i dzieci procesyjne otrzymają słodkie upominki
- piątek (19.06) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji na Uroczystość nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
- sobota (20.06) – Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

4. W następną niedzielę ofiary do puszek na KUL i Centrum Formacji Laikatu.

5. W dwie ostatnie niedziele czerwca, tj. 21 i 28 oraz w pierwszą niedzielę lipca, tj. 5, o godz. 12.00 i 14.00 odbędą się I Komunie św. dzieci klas III szkół podstawowych z naszej Parafii! Bezpośrednio niezwiązanych z Uroczystościami prosimy o uczestnictwo we Mszach św. w innych godzinach: 7.00, 9.30, 11.00 i 18.00! Intencje z Mszy św. o godz. 12.30 w niedzielę 21 i 28 czerwca zostają przeniesione na godz. 18.00! Przepraszamy za komplikacje terminowe związane z czasem epidemii!
SPOTKANIE DZIECI I RODZICÓW PRZED I KOMUNIĄ ŚW. (z 28. 06. 2020r.)
Grupa z godz. 14.00
- poniedziałek (15.06), godz. 18.45
Grupa z godz. 12.00
- środa (17.06), godz. 18.45
W spotkaniu uczestniczą: dziecko i rodzice (przynajmniej jedno z rodziców)

6. 24 czerwca (środa), w doroczny Odpust Narodzenia Św. Jana Chrzciciela (tytuł Kościoła) o godz. 19.30 Ks. Biskup Henryk Ciereszko udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży (uczniom klas VIII szkól podstawowych z naszej Parafii)! W związku z tym, w niedzielę, 14 czerwca na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich kandydatów do Bierzmowania i ich Rodziców!!! Podczas Eucharystii będzie miał miejsce obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych (przynosimy świecę, najlepiej ze Chrztu św.) i wręczenie Krzyży młodzieży przez rodziców (rodzice nabywają krzyż we własnym zakresie)! Po Nabożeństwie spotkanie z Rodzicami! Bardzo prosimy o obecność, bo mamy bardzo mało czasu na przygotowania! Komplikacje wynikające z terminu i inne rozwiążemy wspólnie podczas spotkania!
Czterdziestogodzinne Nabożeństwo przed Dorocznym Odpustem Parafialnym – Św. Jana:

22.06.(poniedziałek)

0900 - Msza święta, spowiedź
- Adoracja Najświętszego Sakramentu (Nabożeństwo Czerwcowe)

1800 - Msza święta, spowiedź
- Adoracja Najświętszego Sakramentu (Nabożeństwo Czerwcowe)

23.06. (wtorek) – Dzień Ojca

0900 - Msza święta, spowiedź
- Adoracja Najświętszego Sakramentu (Nabożeństwo Czerwcowe)

1800 - Msza święta wigilijna o Św. Janie w kapliczce przy ul. Dojlidy Górne
- Adoracja Najświętszego Sakramentu (Nabożeństwo Czerwcowe)
- Procesja Eucharystyczna do kościoła

24.06. (środa)
Odpust parafialny:
NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA

0900 - Msza święta, spowiedź
- Adoracja Najświętszego Sakramentu (Nabożeństwo Czerwcowe)

1800 - Msza święta, spowiedź (Podziękowanie Panu Bogu za kolejny rok szkolny i katechetyczny – zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i rodziców)
- Adoracja Najświętszego Sakramentu (Nabożeństwo Czerwcowe)
- Procesja Eucharystyczna wokół kościoła

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA !!!

Słowo Boże będzie głosił – ks. Marcin Kuczyński

7. 23 czerwca (wtorek), w Wigilię Uroczystości Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – Msza św. składkowa w kaplicy o godz.18.00, w intencji żyjących i zmarłych. Zapisy intencji w zakrystii!

8. Szczęść Boże na czekający tydzień!