05 lipca 2020 – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie (szczególne dzięki – pracującym przy koszeniu trawy wokół kościoła).
Dziękuję za ofiary na tacę składane w dniu dzisiejszym – przeznaczone na Kurię Metropolitalną Białostocką.

- w poniedziałek (06.07) – Wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Dziewicy
- w środę (08.07) – Wspomnienie Św. Jana z Dukli, Kapłana
- w sobotę (11.07) – Święto Św. Benedykta, Opata, Patrona Europy

3. UWAGA! W okresie wakacyjnym (w lipcu i sierpniu) będzie (jak co roku) zmieniony porządek Mszy św.
W niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 (dla dzieci), a w dni powszednie o godz. 6.30!

4. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie, życzymy: udanego, radosnego wypoczynku! Przypominamy również, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła!

Ukazał się lipcowo-sierpniowy numer „Dróg Miłosierdzia", poświęcony w głównej mierze przypadającej w sierpniu setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą.
Oprócz materiałów dotyczących tego wydarzenia, zamieszczone są artykuły na temat przekazywania przez Kościół Ewangelii w czasie naznaczonym epidemią koronawirusa.
Mamy nadzieję, że pomocą w dobrym przeżyciu urlopów i wakacji będą teksty ukazujące, jak Bóg w tym czasie przemawia w ciszy, podczas odpoczynku oraz przez piękno przyrody. Pomocą w tym mogą być również rozważania do niedzielnych i świątecznych Ewangelii.
Obecny numer miesięcznika ma zwiększoną ilość stron, w niezmienionej cenie 3 złotych.
Zapraszamy do lektury!