19 lipca 2020 – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Doroczny Odpust w Halickich – Matki Bożej Szkaplerznej: godz. 12.30 – uroczysta Msza św. i Procesja Eucharystyczna przez wieś. Zapraszamy!

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy, inicjowany przez MIVA POLSKA – organizację na rzecz misyjnych środków transportu we współpracy

z Krajowym Duszpasterstwem Kierowców,  XXI Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa (19.07 – 26.07. 2020) pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. W przyszłą niedzielę (26.07), po Mszach św., będzie miała miejsce modlitwa nad kierowcami i wszystkimi użytkownikami dróg a następnie możliwość poświęcenia pojazdów. Ofiary do puszek przed kościołem  oraz składane z okazji poświęcenia pojazdów będą przeznaczone na rzecz misyjnych środków transportu.

- w poniedziałek (20.07) – Wspomnienie Bł. Czesława, Kapłana,

- w środę (22.07) – Wspomnienie Św. Marii Magdaleny,

- w czwartek (23.07) – Święto Św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy,

- w piątek (24.07) – Wspomnienie Św. Kingi, Dziewicy,

- w sobotę (25.07) – Święto Św. Jakuba Apostoła.

W Martyrologium wspomina się Św. Krzysztofa, Męczennika.

4. UWAGA! W okresie wakacyjnym (jak co roku, w lipcu i sierpniu) zmieniony porządek Mszy św.: w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 (dla dzieci), a w dni powszednie o godz. 6.30!

5. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie, życzymy: udanego, radosnego wypoczynku! Przypominamy również, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła!