16 sierpnia 2020 – XX NIEDZIELA ZWYKŁA

SIERPIEŃ – miesiącem trzeźwości!

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie!

- poniedziałek (17.08) – Wspomnienie Św. Jacka, Prezbitera

- czwartek (20.08) – Wspomnienie Św. Bernarda, Opata, Doktora Kościoła

- piątek (21.08) – Wspomnienie Św. Piusa X, Papieża

- sobota (22.08) – Wspomnienie NMP Królowej

3. Kuria Metropolitalna Białostocka informuje, że Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zwrócił się z apelem, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce niedziela 16 sierpnia 2020 roku stała się Dniem Solidarności z mieszkańcami Bejrutu.

W związku z tym tego dnia należy:                                                                            1. W modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii 2. Przed wszystkimi kościołami i kaplicami przeprowadzić zbiórkę środków finansowych na rzecz poszkodowanych i cierpiących mieszkańców Bejrutu. Zebrane fundusze należy przekazać na konto Caritas Archidiecezji Białostockiej z dopiskiem „Bejrut"

4.  Studium Teologii w Białymstoku zaprasza osoby zainteresowane nauczaniem religii w szkołach, pogłębieniem wiedzy teologicznej potrzebnej do posługi liderów wspólnot kościelnych, podjęciem doradztwa rodzinnego w parafialnych poradniach oraz mężczyzn delegowanych do pełnienia funkcji nadzwyczajnego szafarza Komunii św. na:

-  6 - letnie niestacjonarne studia magisterskie teologiczno – katechetyczne

-  2 – letnie niestacjonarne podyplomowe studia katechetyczne

-  2 – letnie studium teologii dla świeckich

- roczne studium życia rodzinnego

- roczny kurs formacji podstawowej nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Dokumenty należy składać w sekretariacie Studium Teologii w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 50 do 19 września br. włącznie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.teologia.archibial.pl