Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

23 sierpnia 2020 – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

Sierpień – miesiącem trzeźwości!

 

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Dobrodziejom naszej Parafii.

 

2. W czekającym tygodniu:

 

- poniedziałek (24.08) – Święto Św. Bartłomieja, Apostoła

 

- środa (26.08) – Uroczystość NMP Częstochowskiej. 

Patronalne Święto Pomocników Maryi Matki Kościoła.

Msze św. w tym dniu o godz: 6.30, 9.00 i 18.00. Zapraszamy!

 

- czwartek (27.08) – Wspomnienie Św. Moniki

 

- piątek (28.08) – Wspomnienie Św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła

 

- sobota (29.08) – Wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela. W tym dniu obchodzimy również XIX Rocznicę Powstania naszej Parafii. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Bogu za ten wspaniały Dar. 

Dobiegają końca wakacje!!! Przed nami kolejny rok szkolny i katechetyczny, w związku z czym zapraszamy szczególnie w tym dniu wszystkie dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców, aby wspólnie dziękować Bogu, za przyczyną naszego Patrona, za szczęśliwe wakacje i prosić o Boże błogosławieństwo na czekający rok szkolny. Zapraszamy do licznego udziału!

Msze św. w tym dniu o godz: 6.30, 9.00 i 18.00. 

Po Mszy św. o godz. 18.00 – Procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

Serdecznie Zapraszamy!

 

 3.  Ruszyła 12 edycja corocznej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin u progu nowego roku szkolnego. W odpowiedzi na kryzys związany z epidemią koronawirusa, w tym roku akcja została rozszerzona o działania związane z zapewnieniem dzieciom dostępu do komputerów niezbędnych do nauki zdalnej. 

 Do końca sierpnia można zakupić tzw. „wyprawkę szkolną” czyli tornister i/lub przybory szkolne (zeszyty, długopisy, artykuły plastyczne), a następnie dostarczyć je do parafii lub biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32 w Białymstoku, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00. 

 Można również dokonać wpłaty na konto białostockiej Caritas – nr dostępny na stronie www.caritas.bialystok.pl, z dopiskiem „Tornister”. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na zakup dodatkowych laptopów do nauki zdalnej dla dzieci z rodzin potrzebujących lub uzupełnienie tradycyjnych wyprawek.

 

4. Szczęść Boże na czekający tydzień!