Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

30 sierpnia 2020 – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie. 

 

2. Od przyszłej niedzieli powracamy, po wakacyjnej przerwie do odprawiania Mszy Świętych dla dzieci. o godz. 12.30. Zebranie scholi – o godz. 11.50!!! Drodzy rodzice dołóżcie wszelkich starań, aby uczestnictwo waszych pociech było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wiara i wrażliwość nie dokonuje się okazjonalnie w życiu młodego człowieka, ale wymaga systematyczności w modlitwie i w słuchaniu Słowa Bożego.

Od wtorku, 1 września – Msze św. w dni powszednie o godz.: 6.30 i 18.00!

 

3. W czekającym tygodniu:

 

- wtorek (01.09) –  Wspomnienie Bł. Bronisławy, Dziewicy. 

W tym dniu przypada 81 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie  o poległych w obronie Ojczyzny!

Msza Święta w intencji obrońców Białegostoku we wrześniu 1939 roku i wszystkich poległych w II wojnie światowej zostanie odprawiona we wtorek, 

1 września br., o godz. 18.00, w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku (ul. Abp. Romualda Jałbrzykowskiego).

Mszy Świętej przewodniczyć będzie Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki.

1 września, to również początek roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. „na rozpoczęcie roku szkolnego” o godz. 8.00, na którą serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców oraz nauczycieli, katechetów i wychowawców. Pamiętajmy, że rodzina jest pierwszym miejscem w którym dzieci zdobywają wychowanie – także religijne. Edukacja szkolna i katechetyczna powinna być szczególnym przedmiotem troski rodziców. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpi rodziców w ich roli wychowawczej.

- czwartek (03.09) – Wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, Papieża. 

 

W tym tygodniu przypadają również: 

 

 I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne: 

godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa), 17.30 – spowiedź i Msza św. o godz. 18.00. 

 

I piątek miesiąca – godz. 17.00 – spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu (adoracja – modlitwa  indywidualna w int. zbrodni przeciwko ludzkiemu życiu), 17.30 – Czciciele Miłosierdzia Bożego i o 18.00 –Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. 

 

I sobota miesiąca – godz.18.00 – Msza św. a następnie  Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Podczas Eucharystii – spowiedź!

Z racji na sobotnie śluby „Matki w Modlitwie” zapraszamy w środę na godz. 17.00!

 

4. W następną niedzielę po Mszy św. o godz.9.30 (Sumie) Procesja Eucharystyczna (jeśli pogoda pozwoli). Ofiary na tacę – na Kurię Metropolitalną Białostocką a datki do puszek przed kościołem –  na bieżące potrzeby Parafii.

 

5. Przez cały wrzesień trwają zapisy chłopców, którzy chcą zostać ministrantami oraz dziewczynek, które chcą należeć do scholi.  Zapisywać się można po każdej Mszy Świętej oraz w tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

6. Szczęść Boże na czekający tydzień!