Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

06 września 2020 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę – przeznaczone na Kurię Metropolitalną Białostocką oraz datki do puszek przed kościołem – na bieżące potrzeby Parafii. 

 

2. W czekającym tygodniu:

 

- wtorek (08.09) – Święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej). Msze św. świąteczne w naszym kościele o godz.: 6.30. 9.00 i 18.00. Poświęcenie ziarna siewnego.

 

W tym dniu, w Parafii Niepokalanego Serca Maryi – obchody Jubileuszu 100-lecia Parafii. 

Uroczysta Msza Święta Jubileuszowa będzie sprawowana o godz. 18:00.

Z okazji 100-lecia Parafii wydano książkę o jej dziejach. Jest to praca zbiorowa napisana pod red. ks. dr Adama Szota. Wydawnictwo zawiera sporo zdjęć, spisów parafian itd. Cena: 20 zł. 

 

- sobota (12.09) – Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

 

- niedziela (13.09) –  Po Mszy św. o godz. 18.00 – Różaniec Fatimski i Procesja z Figurą Matki Boskiej wokół kościoła. Ofiary do puszek przed kościołem – na Grób Pański (przeniesiona z Wielkiego Piątku)

Trwają zapisy kandydatów na ministrantów oraz do scholi dziecięcej i młodzieżowej.

W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy Rodziców ministrantów, kandydatów na ministrantów i scholi na spotkania: po Mszy św. o godz. 11.00 z rodzicami ministrantów i kandydatów a po Mszy św. o godz. 12.30 z rodzicami scholi.

 

3.  We wrześniu rozpoczynamy przygotowania – formację dzieci i młodzieży przed przyjęciem Sakramentów: I Komunii św. i Bierzmowania.

Przypominamy, że  z woli Episkopatu Polski i na podstawie dekretu Ks. Arcybiskupa Metropolity Białostockiego, dzieci i młodzież przyjmują I Komunię św. i Bierzmowanie w swoim parafialnym kościele, bez względu na to, że uczęszczają do szkół poza parafią. Proboszczowie, katecheci i rodzice są zobowiązani do wypełniania tej praktyki. Jeśli czynią inaczej, naruszają prawo kościelne i łamią sumienie swoje i innych.

 

Przygotowania do I Komunii św. trwają przez klasę I, II i III, i do Bierzmowania, przez klasę VI, VII i VIII szkół podstawowych. Spotkania organizacyjne:

 

20 września (niedziela):

- godz. 12.30 – Msza św. z  czynnym udziałem dzieci klas I, II i III szkół podstawowych – po Eucharystii spotkanie z rodzicami. Poświęcenie tornistrów!

 

20 września (niedziela):

- godz. 11.00 – Msza św. z czynnym udziałem młodzieży klas VI, VII i VIII szkół podstawowych – po Eucharystii spotkanie z rodzicami!

 

Ubiegłoroczni Kandydaci do Bierzmowania (obecnie uczniowie klas I szkół średnich) oraz dorośli, którzy z różnych powodów nie przyjęli Sakramentu Bierzmowania, a chcą uzupełnić ten Sakrament, powinni jak najszybciej zgłosić się do ks. Proboszcza.

 

4. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 13 września 2020 roku i przebiegać będzie według następującego porządku:  godz. 11.00 - Modlitwa różańcowa, godz. 12.00 - Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Ciereszki. Dojazd do Świętej Wody we własnym zakresie.

5. W tym roku Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie w formie zorganizowanej się nie odbędzie. Zapraszamy do indywidualnego pielgrzymowania w sobotę 12 września br. Msza św. w Świętej Wodzie będzie sprawowana o godz. 15.00.

 

6. Ukazał się wrześniowy numer „Dróg Miłosierdzia”, poświęcony Patronowi Miasta Białegostoku, ks. Michałowi Sopoćce.  Do każdego egzemplarza miesięcznika dołączona jest płyta z audiobookiem z Jego "Wspomnieniami". Prosimy o nabycie gazety i życzymy miłej lektury!

 

7. Szczęść Boże na czekający tydzień!