13 września 2020 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie. Dziękuję za dzisiejsze ofiary do puszek przed kościołem – na Grób Pański (przeniesiona z Wielkiego Piątku)

- poniedziałek (14.09) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00 i 18.00.

O godz. 14.00 – Nabożeństwo Żałobne po którym nastąpi pochowanie na Cmentarzu Dojlidzkim (pogrzeb) dzieci, które nie poznały kołyski, zabawek i ciepła rodziców. Umarły bądź zostały zabite zanim zdążyły wypowiedzieć słowo mama.

O godz. 16.00 – Msza św. odpustowa w Skrybiczach. Zapraszamy!

- wtorek (15.09) – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

- środa (16.09) – Wspomnienie Św. Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa, Męczenników

- piątek (18.09) – Święto Św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski oraz Opiekuna dzieci i młodzieży.

Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież oraz wszystkich ministrantów, scholę i oazę. Po Eucharystii spotkanie organizacyjne z Liturgiczną Służbą Ołtarza.

Trwają zapisy kandydatów na ministrantów oraz do scholi dziecięcej i młodzieżowej.

- 16.09 – 19.09. 2009 r. – Kwartałowe dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.

3.  We wrześniu rozpoczynamy przygotowania – formację dzieci i młodzieży przed przyjęciem Sakramentów: I Komunii św. i Bierzmowania.

Przypominamy, że  z woli Episkopatu Polski i na podstawie dekretu Ks. Arcybiskupa Metropolity Białostockiego, dzieci i młodzież przyjmują I Komunię św. i Bierzmowanie w swoim parafialnym kościele, bez względu na to, że uczęszczają do szkół poza parafią. Proboszczowie, katecheci i rodzice są zobowiązani do wypełniania tej praktyki. Jeśli czynią inaczej, naruszają prawo kościelne i łamią sumienie swoje i innych.

Przygotowania do I Komunii św. trwają przez klasę I, II i III, i do Bierzmowania, przez klasę VI, VII i VIII szkół podstawowych. Spotkania organizacyjne:

20 września (niedziela):

- godz. 12.30 – Msza św. z  czynnym udziałem dzieci klas I, II i III szkół podstawowych – po Eucharystii spotkanie z rodzicami. Poświęcenie tornistrów!

20 września (niedziela):

- godz. 11.00 – Msza św. z czynnym udziałem młodzieży klas VI, VII i VIII szkół podstawowych – po Eucharystii spotkanie z rodzicami!

Ubiegłoroczni Kandydaci do Bierzmowania (obecnie uczniowie klas I szkół średnich) oraz dorośli, którzy z różnych powodów nie przyjęli Sakramentu Bierzmowania, a chcą uzupełnić ten Sakrament, powinni jak najszybciej zgłosić się do ks. Proboszcza.