Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

20 września 2020 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

20 września (niedziela):

- godz. 12.30 – Msza św. z  czynnym udziałem dzieci klas I, II i III szkół podstawowych – po Eucharystii spotkanie z rodzicami. Poświęcenie tornistrów!

 

20 września (niedziela):

- godz. 11.00 – Msza św. z czynnym udziałem młodzieży klas VI, VII i VIII szkół podstawowych – po Eucharystii spotkanie z rodzicami!

 

Ubiegłoroczni Kandydaci do Bierzmowania (obecnie uczniowie klas I szkół średnich) oraz dorośli, którzy z różnych powodów nie przyjęli Sakramentu Bierzmowania, a chcą uzupełnić ten Sakrament, powinni jak najszybciej zgłosić się do ks. Proboszcza.

 

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie. Szczególnie dziękuję dbającym o czystość kościoła i troskę o otoczenie świątyni (koszenie trawy). Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary do puszek przed kościołem – na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.

 

2. W czekającym tygodniu:

 

- poniedziałek (21.09) – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

- środa (23.09) – Wspomnienie Św. Ojca Pio z Pietrelciny, Kapłana

- piątek (25.09) – Wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa, Kapłana

 

3. Następna niedziela (27 września)  obchodzona będzie jako Dzień Migrantów i Uchodźców. Przewidziana jest zbiórka do puszek przed kościołem na pomoc, za pośrednictwem Caritas Archidiecezji, ofiarom pożaru obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos.

 

4. Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry, odbędzie się w niedzielę 27 września br. o godz. 16.00. Procesję poprzedzi  Msza św. o godz. 15.00.

 

5. Msza święta w intencji mieszkańców Białegostoku w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w poniedziałek, 28 września br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Tego dnia będzie też miała miejsce całodzienna transmisja online wydarzeń pt. "Dzień z bł. Michałem Sopoćko Patronem Białegostoku" na kanale You Tube ArchiBial Media.  Więcej informacji na stronie internetowej Archidiecezji.

 

6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Szczęść Boże na czekający tydzień!