Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

27 września 2020 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie. Dziękuję także za dzisiejsze ofiary do puszek przed kościołem na pomoc, za pośrednictwem Caritas Archidiecezji, ofiarom pożaru obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos.

 

2.  Dzisiaj, 27 września br. o godz. 16.00 odbędzie się Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry. Procesję poprzedzi  Msza św. o godz. 15.00.

 

3. Msza święta w intencji mieszkańców Białegostoku w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w poniedziałek, 28 września br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Tego dnia będzie też miała miejsce całodzienna transmisja online wydarzeń pt. "Dzień z bł. Michałem Sopoćko Patronem Białegostoku" na kanale You Tube ArchiBial Media.  Więcej informacji na stronie internetowej Archidiecezji.

 

4. W czekającym tygodniu:

 

- poniedziałek (28.09) – Święto Bł. Ks. Michała Sopoćko, Prezbitera

- wtorek (29.09) – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

- środa (30.09) – Wspomnienie Św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła

- czwartek (01.10) – Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

- piątek (02.10) – Wspomnienie Św. Aniołów Stróżów

 

W tym tygodniu przypada również: 

 

- I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne: 

godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa), 17.30 – Różaniec (podczas modlitwy spowiedź) i Msza św. o godz.18.00. 

Uczestniczą uczniowie klas VI szkół podstawowych, w ramach przygotowania do Bierzmowania.

Po Nabożeństwie spotkanie z kandydatami do Bierzmowania. 

 

- I piątek miesiąca – godz.17.00 – prywatna Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzi Grupa Czcicieli Bożego Miłosierdzia) w intencji przebłagalnej za grzechy przeciwko ludzkiemu życiu (uczestniczy Komitet Budowy Pomnika Dzieci Nienarodzonych), 17.30 – Różaniec i Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (podczas modlitwy spowiedź) i  Msza św. o godz.18.00. 

Uczestniczą uczniowie klas VII szkół podstawowych, w ramach przygotowania do Bierzmowania.

Po Nabożeństwie spotkanie z kandydatami do Bierzmowania. 

 

- I sobota miesiąca – godz. 17.00 – Matki w Modlitwie, 17.30 – Różaniec i Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP (podczas modlitwy spowiedź) i Msza św. o godz.18.00.

Uczestniczą uczniowie klas VIII szkół podstawowych, w ramach przygotowania do Bierzmowania.

Po Nabożeństwie spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.

 

Ubiegłoroczni Kandydaci do Bierzmowania (obecnie uczniowie klas I szkół średnich) oraz dorośli, którzy z różnych powodów nie przyjęli Sakramentu Bierzmowania, a chcą uzupełnić ten Sakrament, powinni jak najszybciej zgłosić się do ks. Proboszcza.

 

5. W przyszłą niedzielę (04.10), jeśli pozwoli pogoda, po Mszy św. o godz. 9.30 –  Procesja Eucharystyczna (ostatnia w tym roku). Zapraszamy do licznego udziału!

 Ofiary na tacę – przeznaczone na Świętopietrze a datki do puszek przed kościołem na Caritas parafialną.

 

6. Październik, to miesiąc różańcowy. Bardzo gorąco zachęcamy do odmawiania tej przepięknej modlitwy: w kościele, kaplicach wioskowych, domach czy w gronie rodzinnym.

Nabożeństwa Różańcowe będą odprawiane w kościele o godz. 17.30, a więc przed  Mszą św. wieczorną. W piątki szczególne Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci i młodzieży. 

Serdecznie zapraszamy!

 

7. Przypominamy, że  z woli Episkopatu Polski i na podstawie dekretu Ks. Arcybiskupa Metropolity Białostockiego, dzieci i młodzież przyjmują I Komunię św. i Bierzmowanie w swoim parafialnym kościele, bez względu na to, że uczęszczają do szkół poza parafią. Proboszczowie, katecheci i rodzice są zobowiązani do wypełniania tej praktyki. Jeśli czynią inaczej, naruszają prawo kościelne i łamią sumienie swoje i innych. Przygotowania do I Komunii św. trwają przez klasę: I, II i III szkoły podstawowej a do Bierzmowania przez klasę: VI, VII i VIII szkoły podstawowej.

 

8. Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci i troski o wszystkich zmarłych. Wyrażamy ją poprzez naszą modlitwę, jak również przez dbałość o cmentarze, na których spoczywają nasi bliscy. 

Dziękuję tym wszystkim, którzy aktywnie angażują się w sprzątanie naszej nekropolii oraz pamiętają o swoich zmarłych zamawiając w ich intencji Msze św. 

Troska o zmarłych to przede wszystkim modlitwa ofiarowana w ich intencji. 

W naszej świątyni imiona zmarłych wyczytywane będą podczas tradycyjnego różańca wypominkowego w dniach: 1, 2, 3 i 4 listopada o godz. 17.00, po różańcu zostanie odprawiona Msza św. - o godz. 18.00 - w intencji zmarłych wymienionych podczas wypominkowej modlitwy różańcowej. 

 

9. W najbliższy piątek, 02 października, na godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie Chóru. 

 

10. Zapisy kandydatów na ministrantów oraz do scholi dziecięcej !

 

11.Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!