Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

04 października 2020 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii: wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie. Dziękuję za ofiary na tacę przeznaczone na Świętopietrze i datki do puszek przed kościołem na Caritas Parafialną! 

 

2. W czekającym tygodniu:

- poniedziałek (05.10) – Wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy

- środa (07.10) – Wspomnienie NMP Różańcowej

- piątek (09.10) – Wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa

W przyszłą niedzielę (11.10) – obchodzimy Dzień Papieski, pod hasłem „TOTUS TUUS”. Ofiary do puszek przed kościołem na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia (pomoc zdolnej młodzieży z ubogich rodzin).

3. Październik, to miesiąc różańcowy. Bardzo gorąco zachęcamy do odmawiania tej przepięknej modlitwy: w kościele, kaplicach wioskowych, domach czy w gronie rodzinnym.

Nabożeństwa Różańcowe będą odprawiane w kościele o godz. 17.30, a więc przed  Mszą św. wieczorną. W piątki szczególne Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci i młodzieży. 

Serdecznie zapraszamy!

4. Przypominamy, że  z woli Episkopatu Polski i na podstawie dekretu Ks. Arcybiskupa Metropolity Białostockiego, dzieci i młodzież przyjmują I Komunię św. i Bierzmowanie w swoim parafialnym kościele, bez względu na to, że uczęszczają do szkół poza parafią. Proboszczowie, katecheci i rodzice są zobowiązani do wypełniania tej praktyki. Jeśli czynią inaczej, naruszają prawo kościelne i łamią sumienie swoje i innych. Przygotowania do I Komunii św. trwają przez klasę: I, II i III szkoły podstawowej a do Bierzmowania przez klasę: VI, VII i VIII szkoły podstawowej.

5. Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci i troski o wszystkich zmarłych. Wyrażamy ją poprzez naszą modlitwę, jak również przez dbałość o cmentarze, na których spoczywają nasi bliscy. 

Dziękuję tym wszystkim, którzy aktywnie angażują się w sprzątanie naszej nekropolii oraz pamiętają o swoich zmarłych zamawiając w ich intencji Msze św. 

Troska o zmarłych to przede wszystkim modlitwa ofiarowana w ich intencji. 

W naszej świątyni imiona zmarłych wyczytywane będą podczas tradycyjnego różańca wypominkowego w dniach: 1, 2, 3 i 4 listopada o godz. 17.00, po różańcu zostanie odprawiona Msza św. - o godz. 18.00 - w intencji zmarłych wymienionych podczas wypominkowej modlitwy różańcowej. 

6. Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: wtorek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią”, środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca i sobota, godz. 18.30 – OAZA. Uczestników zapraszamy do udziału w  Eucharystii!

7. Ukazał się październikowy numer „Dróg Miłosierdzia", który w znacznej części poświęcony jest modlitwie różańcowej. Autorzy artykułów zachęcają, by nosić ze sobą różaniec i odmawiać go przy każdej okazji.

Polecamy wywiad z Księdzem Kustoszem Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce na temat aktualnych wydarzeń w Sanktuarium i planów na przyszłość.                                                                          O katechezie w parafii, w szkole i w domu mówi artykuł inspirowany nowym papieskim Dyrektorium, a w nowej rubryce "Powróćmy do Katechizmu" omówiona jest rola modlitwy w życiu chrześcijanina.            W cyklu "Warto wiedzieć" przedstawiony jest artykuł pt. "O Komunii Świętej na rękę".         Zapraszamy do lektury!

8. Dzisiaj o godz. 17.00, za wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu, będą poświęcone zwierzęta, które są naszymi domownikami. Serdecznie zapraszamy dzieci oraz dorosłych ze swoimi zwierzętami. Gromadzimy się na placu przed kościołem!

 9.Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!