Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

11 października 2020 – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie. 

 

2. Dzisiaj (11.10) – obchodzimy XX Dzień Papieski, pod hasłem „TOTUS TUUS”. Ofiary do puszek przed kościołem na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia (pomoc zdolnej młodzieży z ubogich rodzin).

 

3. Październik, to miesiąc różańcowy. Bardzo gorąco zachęcamy do odmawiania tej przepięknej modlitwy: w kościele, kaplicach wioskowych, domach czy w gronie rodzinnym.

Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane w kościele o godz. 17.30, a więc przed  Mszą św. wieczorną. W soboty szczególne Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci i młodzieży. 

Serdecznie zapraszamy!

 

4. W czekającym tygodniu:

 

- wtorek (13.10) – Wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, Prezbitera

Dzień Objawień Fatimskich – po Mszy św. wieczornej Procesja Maryjna wokół kościoła (jeśli pozwoli pogoda) i Różaniec Fatimski.

- środa (14.10) – Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za nauczycieli i wychowawców!

- czwartek (15.10) – Wspomnienie Św. Teresy od Jezusa.

Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu o godz. 18:00 w Katedrze Białostockiej zostanie odprawiona Eucharystia w intencji rodziców, którzy utracili dziecko. Po Mszy Świętej i modlitwie różańcowej przy pomniku św. Jana Pawła II złożymy znicze jako znak pamięci o zmarłych dzieciach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

 

- piątek (16.10) – Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej

- sobota (17.10) – Wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika

 

Przyszłą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca – na Misje a ofiary do puszek przed kościołem na bieżące potrzeby Parafii.

 

5. Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci i troski o wszystkich zmarłych. Wyrażamy ją poprzez naszą modlitwę, jak również przez dbałość o cmentarze, na których spoczywają nasi bliscy. 

Dziękuję tym wszystkim, którzy aktywnie angażują się w sprzątanie naszej nekropolii oraz pamiętają o swoich zmarłych zamawiając w ich intencji Msze św. 

Troska o zmarłych to przede wszystkim modlitwa ofiarowana w ich intencji. 

W naszej świątyni imiona zmarłych wyczytywane będą podczas tradycyjnego różańca wypominkowego w dniach: 1, 2, 3 i 4 listopada o godz. 17.00, po różańcu zostanie odprawiona Msza św. - o godz. 18.00 - w intencji zmarłych wymienionych podczas wypominkowej modlitwy różańcowej. 

 

6. Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: wtorek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią”, środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca i sobota, godz. 18.30 – OAZA. Uczestników zapraszamy do udziału w  Eucharystii!

 

7. Szczęść Boże na czekający tydzień!