Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

18 października 2020 – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie. 

 

2.  Dzisiejszą  niedzielą, 18 października rozpoczynamy Tydzień Misyjny 2020 pod hasłem: „OTO JA POŚLIJ MNIE”. Ofiary na tacę   - przeznaczone na MISJE (szczególnie ofiarom prześladowań chrześcijan), a ofiary do puszek przed kościołem – na bieżące potrzeby Parafii. Bóg zapłać!

Dziś także dzień patronalny Służby Zdrowia. Polecamy Bogu w modlitwach wszystkich, którzy niosą pomoc ludziom chorym i cierpiącym, zwłaszcza w tym trudnym czasie... 

 

3. W czekającym tygodniu:

- poniedziałek (19.10) – Wspomnienie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszko, Kapłana.

Po Mszy św. o godz. 18.00 – możliwość oddania czci Relikwiom Błogosławionego!

- wtorek (20.10) – Wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana

- czwartek (22.10) – Wspomnienie Św. Jana Pawła II, Papieża.

Po Mszy św. o godz. 18.00 – możliwość oddania czci Relikwiom Świetego!

W tym dniu, na godz. 17.00 zapraszamy MATKI W MODLITWIE!

 

 4. Październik, to miesiąc różańcowy. Bardzo gorąco zachęcamy do odmawiania tej przepięknej modlitwy: w kościele, kaplicach wioskowych, domach czy w gronie rodzinnym.

Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane w kościele o godz. 17.30, a więc przed  Mszą św. wieczorną. W soboty szczególne Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci i młodzieży. 

Serdecznie zapraszamy!

 

 5. Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci i troski o wszystkich zmarłych. Wyrażamy ją poprzez naszą modlitwę, jak również przez dbałość o cmentarze, na których spoczywają nasi bliscy. 

Dziękuję tym wszystkim, którzy aktywnie angażują się w sprzątanie naszej nekropolii oraz pamiętają o swoich zmarłych zamawiając w ich intencji Msze św. 

Troska o zmarłych to przede wszystkim modlitwa ofiarowana w ich intencji. 

W naszej świątyni imiona zmarłych wyczytywane będą podczas tradycyjnego różańca wypominkowego w dniach: 1, 2, 3 i 4 listopada o godz. 17.00, po różańcu zostanie odprawiona Msza św. - o godz. 18.00 - w intencji zmarłych wymienionych podczas wypominkowej modlitwy różańcowej. 

 

6. Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: poniedziałek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią”, środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca i sobota, godz. 18.30 – OAZA. Uczestników zapraszamy do udziału w  Eucharystii!

 

7. W związku z zarządzeniami Państwowymi i naszego ks. Arcybiskupa, w tym czasie, gdy jesteśmy w tzw. czerwonej strefie, w naszym kościele liczba uczestników Nabożeństw nie może przekroczyć 67 osób.

Ks. Abp udzielił dyspensy od udziału osobistego we Mszy św. niedzielnej osobom, które znajdują się w czerwonej strefie. Informujemy również, że w tym czasie, w każdą niedzielę będzie transmitowana przez naszą stronę internetową i facebooka Msza święta z naszego kościoła o godz. 9.30 (9.15 - Godzinki). 

Wszystkie zalecenia ks. Abp.  znajdziemy w gablocie przed kościołem i na naszej stronie internetowej.

 

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!