Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

25 października 2020 – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Ostatni tydzień października, miesiąca różańcowego. Bardzo gorąco zachęcamy do odmawiania tej przepięknej modlitwy: w kościele, kaplicach wioskowych, domach czy w gronie rodzinnym.
Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane w kościele o godz. 17.30, a więc przed Mszą św. wieczorną. W soboty szczególne Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci i młodzieży.
Serdecznie zapraszamy!
2. Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci i troski o wszystkich zmarłych. Wyrażamy ją poprzez naszą modlitwę, jak również przez dbałość o cmentarze, na których spoczywają nasi bliscy.
Dziękuję tym wszystkim, którzy aktywnie angażują się w sprzątanie naszej nekropolii oraz pamiętają o swoich zmarłych zamawiając w ich intencji Msze św.
Troska o zmarłych to przede wszystkim modlitwa ofiarowana w ich intencji.
W zakrystii przyjmujemy na WYPOMINKI – jest to uświęcona tradycją modlitwa za zmarłych w pierwszych dniach listopada.
W naszej świątyni imiona zmarłych wyczytywane będą podczas tradycyjnego różańca wypominkowego w dniach: 1, 2, 3 i 4 listopada o godz. 17.00, po różańcu zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00 - w intencji zmarłych wymienionych podczas wypominkowej modlitwy różańcowej.
W dniach: 01 – 08 listopada można zyskać odpust zupełny, jeden raz, w kościele lub kaplicy publicznej. Warunki otrzymania odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy, odmówienie „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga” w intencji Ojca Świętego, stan łaski.
3. W przyszłą niedzielę, 01 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.
Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.
Ofiary na tacę przeznaczone na AWSD w Białymstoku.
4. W poniedziałek, 02 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.
Msze św. w naszym kościele według następującego prządku: 6.30, 7.00, 9.30 i 18.00.
5. Z racji na stan epidemii, 01.11 i 02.11 nie odbędą się Procesje Żałobne na cmentarzu grzebalnym oraz zostaje odwołana tradycyjna Msza św. w I Niedzielę listopada. Będzie natomiast możliwość indywidualnej modlitwy z kapłanem przy grobach zmarłych w ostatnim czasie i poświęcenia nowych pomników.
Kapłani będą do dyspozycji: 01,11 w godz. 13.00 – 14.00 i 02 11 w godz. 11.00 – 12.00 !!!
6. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii: za kwiaty do świątyni, znicze oraz wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie. Szczególnie dziękuję Paniom dbającym o czystość kościoła. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary do puszek przed kościołem na Caritas Archidiecezji.
7. W czekającym tygodniu:
- wtorek (27.10), godz. 17.00 - „MATKI W MODLITWIE”
- środa (28.10) – Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o Dostojnym Solenizancie Ks. Abp. Tadeuszu Wojdzie!
8. Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: poniedziałek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią”, środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca i sobota, godz. 18.30 – OAZA. Uczestników zapraszamy do udziału w Eucharystii!
9. W związku z zarządzeniami Państwowymi i naszego ks. Arcybiskupa, w tym czasie, gdy jesteśmy w tzw. czerwonej strefie, w naszym kościele liczba uczestników Nabożeństw nie może przekroczyć 67 osób.
Ks. Abp udzielił dyspensy od udziału osobistego we Mszy św. niedzielnej osobom, które znajdują się w czerwonej strefie. Informujemy również, że w tym czasie, w każdą niedzielę będzie transmitowana przez naszą stronę internetową i facebooka Msza święta z naszego kościoła o godz. 9.30 (9.15 - Godzinki).
Wszystkie zalecenia ks. Abp. znajdziemy w gablocie przed kościołem i na naszej stronie internetowej.
10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!