22 listopada 2020 – XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii – wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie. Dziękuję za ofiary indywidualne (w zaistniałej sytuacji epidemii , często składane przelewem bankowym na konto parafialne), które wyrażają troskę materialną o naszą Parafię!

2. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia świętych:

- 24.11 (wtorek) – Wspomnienie Św. Andrzeja Dung-Lac, Prezbitera

i Towarzyszy

- 25.11 (środa), godz. 17.00 – „Wieczór Modlitwy – Czuwanie modlitewne przed Adwentem”. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę wszystkie grupy parafialne: Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca, Matki w Modlitwie, Czcicieli Miłosierdzia Bożego, grupę „Żyć Ewangelią” i Wspólnotę Krwi Chrystusa!!!

3. Przyszłą niedzielą (29.11) rozpoczynamy ADWENT, okres radosnego i pobożnego oczekiwania na spotkanie z Panem: „Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania” (Kal 39).

Msze św. roratnie (Roraty) będą odprawiane w naszym kościele:

w niedziele o godz. 7.00 i w dni powszednie: w środy i soboty o godz. 18.00.

Na Roraty dzieci i dorośli przynoszą lampiony.

I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczno – Duszpasterski.

I Niedziela Adwentu, to także wielka Uroczystość Parafialna:

XVII Rocznica Poświęcenia naszej Świątyni.

Serdecznie zapraszamy do ofiarowania udziału w Mszach św. w intencji dziękczynnej za dar naszej Świątyni.

4. Wraz z I Niedzielą Adwentu rusza Świąteczna Akcja Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (świece jak i poświęcone opłatki możemy nabywać w niedziele, po Mszach św. w przedsionku kościoła).

5. W związku z zarządzeniami Państwowymi i naszego ks. Arcybiskupa,  w naszym kościele liczba uczestników Nabożeństw nie może przekroczyć 34 osób. Ks. Abp udzielił dyspensy od udziału osobistego we Mszy św. niedzielnej osobom, które znajdują się w zagrożeniu pandemicznym. Informujemy również, że w tym czasie, w każdą niedzielę będzie transmitowana przez naszą stronę internetową i facebooka Msza święta z naszego kościoła o godz. 9.30 (9.15 - Godzinki).

Wszystkie zalecenia ks. Abp.  znajdziemy w gablocie przed kościołem i na naszej stronie internetowej.

6. Niech Bóg obficie błogosławi na czekający tydzień. Szczęść Boże!