Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

06 grudnia 2020 – II NIEDZIELA ADWENTU

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj wspominamy Św. Mikołaja, Biskupa, słynącego z wielkich dzieł miłosierdzia.

Z jego osobą wiąże się zwyczaj obdarowywania dzieci w dniu 6 grudnia. Przypominamy o religijnym charakterze tego zwyczaju.

 

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy na różne sposoby troszczą się o nasz kościół: modlitwą, pracą czy ofiarą. Dziękuję za datki indywidualne (w zaistniałej sytuacji epidemii, często składane przelewem bankowym na konto parafialne), które wyrażają troskę materialną o naszą Parafię! Serdeczne dzięki za dzisiejsze ofiary: tacę – przeznaczoną na potrzeby Archidiecezji i do puszek przed kościołem –  przeznaczone na potrzeby Kościoła na Wschodzie!

 

3. Msze św. Roratnie (Roraty) są odprawiane w naszym kościele: w niedziele o godz. 07.00 oraz w dni powszednie: w środy i soboty o godz. 18.00.

Na Roraty dzieci i dorośli przynoszą lampiony!

 Niech okres Adwentu różni się w przeżywaniu od innych dni w ciągu roku i staje się przez to bardziej owocnym.

 Wraz z I Niedzielą Adwentu ruszyła Świąteczna Akcja Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (świece i świąteczne kartki oraz „Torby Samarytanina” możemy nabywać w niedziele po Mszach św. w przedsionku kościoła).

Parafialne Koło Caritas kontynuuje zbiórkę żywności i słodyczy na świąteczne paczki dla dzieci z ubogich rodzin i osób samotnych. Kosze na żywność, dzięki uprzejmości właścicieli, są wystawione w sklepach na terenie parafii. 

 Poświęcone opłatki wigilijne możemy nabywać w przedsionku kościoła czy zakrystii  – dochód z ofiar składanych przy tej okazji przeznaczony jest: w części na utrzymanie klauzurowych zakonów żeńskich oraz utrzymanie Parafii.

 

4. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach: 16.12 – 17.12.2020 r.

Prosimy o zaplanowanie uczestnictwa w Rekolekcjach!

 

5. W tym tygodniu przypadają:

 

- 07.12 (poniedziałek) – Wspomnienie Św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła,

 

- 08.12 (wtorek) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Msze św. o godz.: 6.30, 9.00 i 18.00 – Błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa. 

Na godz. 17.00 – zapraszamy Matki w Modlitwie!!!

 

- 11.12 (piątek) – Wspomnienie Św. Damazego, Papieża

 

6. Ukazał się grudniowy numer "Dróg Miłosierdzia". Proponujemy go jako pomoc w przeżyciu Adwentu i dobrym przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia. Szczególnie polecamy artykuł "Aby Słowo wśród nas zamieszkało", mówiący o przychodzeniu Boga do świata i przyjmowaniu Go przez ludzi, także w naszej Ojczyźnie, w obecnym czasie konfliktów i zamętu. Proponujemy również materiał na temat nauczania Kościoła o prawie do życia dziecka poczętego.

Zachęcamy do przeczytania rozmowy z misjonarzami - Argentyńczykiem i Tanzańczykiem, niedawno przybyłymi do Białymstoku, oraz listu białostockiego misjonarza posługującego na Kubie.

Do każdego egzemplarza miesięcznika dołączony jest kalendarz misyjny na rok 2021, podarowany przez Księży Werbistów z Kleosina. 

7. Niech Bóg obficie błogosławi na czekający tydzień. Szczęść Boże!