Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

20 grudnia 2020 – IV NIEDZIELA ADWENTU

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy na różne sposoby troszczą się o nasz kościół: modlitwą, pracą czy ofiarą. Dziękuję za datki indywidualne (w zaistniałej sytuacji epidemii, często składane przelewem bankowym na konto parafialne), które wyrażają troskę materialną o naszą Parafię! Serdeczne dzięki za dzisiejsze ofiary: tacę i do puszek przed kościołem – na Caritas Parafialną!
2. W najbliższą środę o godz. 18.00 – ostatnie Roraty!!!
Na Roraty dzieci i dorośli przynoszą lampiony!
Niech te ostatnie dni Adwentu różnią się w przeżywaniu od innych dni w ciągu roku i stają się przez to bardziej owocne.
Wraz z I Niedzielą Adwentu ruszyła Świąteczna Akcja Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (świece i świąteczne kartki oraz „Torby Samarytanina” możemy nabywać w niedziele po Mszach św. w przedsionku kościoła).
Parafialne Koło Caritas kontynuuje zbiórkę żywności i słodyczy na świąteczne paczki dla dzieci z ubogich rodzin i osób samotnych. Kosze na żywność, dzięki uprzejmości właścicieli, są wystawione w sklepach na terenie parafii.
Poświęcone opłatki wigilijne możemy nabywać w przedsionku kościoła czy zakrystii – dochód z ofiar składanych przy tej okazji przeznaczony jest: w części na utrzymanie klauzurowych zakonów żeńskich oraz utrzymanie Parafii.
3. Rekolekcje Adwentowe odbyły się w dniach: 16.12 – 17.12.2020 r., które poprowadził Ks. Marcin Kuczyński. Dziękujemy za liczny udział w Rekolekcjach!
4. W najbliższy czwartek (24 grudnia) przypada Wigilia Bożego Narodzenia.
W naszym kościele (do południa) Msze św. o godz.: 6.30 i 7.00. Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie!!!
Przypominamy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej. Niech nie zabraknie ducha miłości, przebaczenia i pojednania. Posiłek poprzedźmy wspólną modlitwą, odczytajmy fragment z Pisma św. o Bożym Narodzeniu, złóżmy szczere życzenia. Niech zabrzmią radosne kolędy. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
Od godz. 12.00 będziemy mogli oglądać na naszej stronie internetowej i z facebooka parafialnego świąteczny program słowno – muzyczny!
5. Z racji na wyjątkowy stan pandemii, w tym roku Tradycyjna Pasterka zostanie odprawiona: w kościele o godz. 21.00 (dla dzieci i młodzieży), 22.15 oraz o 24.00 (dla dorosłych). W kaplicy w Halickich (ze względów duszpasterskich) o godz. 21.15. Pół godziny przed Pasterką – wspólne śpiewanie kolęd. Zapraszamy do licznego udziału!
Ofiary na tacę z tych Mszy św. przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
6. Msze św. w Święta: w Pierwszy Dzień (25.12): 9.30, 11.00,12.30 i 18.00 (Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie!) i w Drugi Dzień (26.12) – porządek Nabożeństw niedzielny. Taca z Drugiego Dnia Świąt przeznaczona jest na KUL i Centrum Formacji Laikatu.
7. W tym roku, Trzeci Dzień Świąt (niedziela), to Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W związku z powyższym nie ma Święta Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Zapraszamy do licznego uczestnictwa we Mszach św.
O godz. 9.30 i 18.00 zostanie pobłogosławione wino ku czci Św. Jana. Poświęcone w tym dniu wino, według tradycji chrześcijańskiej, ma chronić od wszelkich niebezpieczeństw, oraz nieszczęść duszy i ciała.
8. W ostatni dzień roku kalendarzowego 2020 – tradycyjny Sylwester (31 grudnia – czwartek) o godz. 16.45 – Nieszpory Żałobne za zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli do Pana w minionym roku, a po Nich o godz. 17.00 Msza św. składkowa w ich intencji i Nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku. Intencje do tej Mszy św. składkowej, a więc imiona swoich zmarłych, można zgłaszać w zakrystii.
9. W tym roku, z powodu pandemii nie odbędzie wizyta duszpasterska zwana kolędą w tradycyjnej formie! Szczegóły dotyczące poświęcenia domów podamy podczas Świąt.
10. Niech Bóg obficie błogosławi na czekający tydzień. Szczęść Boże!