Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

03 stycznia 2021 – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. W środę 06 stycznia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego: 7.00, (8.15 – Halickie), 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
Podczas Mszy św. zostaną poświęcone kadzidło i kreda.
Jest to również Misyjny Dzień Dzieci – taca przeznaczona na misje.
2. W czekającym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne:
godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa), 17.30 – spowiedź i Msza św. o godz.18.00.
3. W najbliższą niedzielę (10.01) Święto Chrztu Pana Jezusa i zakończenie Okresu Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do licznego uczestnictwa we Mszach św. i modlitwy dziękczynnej za łaskę Chrztu św. Przynosimy z sobą świece.
Ofiary do puszek przed kościołem na paczki świąteczne dla scholi, ministrantów i oazy.
4. W styczniu, w dni powszednie, Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30 i 15.00 (poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia).
Wyjątek stanowią soboty, w które Msze św. będą o godz. 6.30 i 18.00.
5. U ministrantów, w przedsionku kościoła, można nabyć świece gromniczne oraz najnowszy numer pisma diecezjalnego „Drogi Miłosierdzia” – zachęcamy do lektury!
6. Niech Bóg obficie błogosławi na czekający tydzień. Szczęść Boże!
7. Zgodnie z rozporządzeniem ks. Arcybiskupa kolęda w tym roku nie będzie miała tradycyjnej formy. Księża nie będą odwiedzali wiernych w ich domach i mieszkaniach. Będziemy jednak chcieli zaprosić naszych Parafian do modlitwy w kościele, wg. kolędowego grafiku. Od 7 stycznia, o godz. 18.00 będą odprawione uroczyste Msze św. za mieszkańców, poświęcona zostanie woda, którą każdy przyniesie do kościoła, by pokropić nią potem swoje mieszkanie i odmówić przygotowane modlitwy. Po zakończeniu Nabożeństwa uczestnicy otrzymają kolędowy, specjalnie przygotowany na tę okazję obrazek z modlitwą do odmówienia w domu.
Msze św. kolędowe będą transmitowane na naszym facebooku. W czasie Mszy świętych zostanie zebrana dobrowolna kolekta na potrzeby kościoła i kapłanów. Jeśli ktoś będzie sobie życzył, by jego ofiara była wpisana w kartę parafialną prosimy o złożenie jej osobiście w kancelarii lub zakrystii, bądź o wpłatę na konto parafialne. Za wszelkie ofiary składane na rzecz kościoła i kapłanów – serdeczne Bóg zapłać! Niech nie zabraknie wzajemnej życzliwości i troski: o Parafię i siebie!
Plan Kolędy jest umieszczony na tablicach ogłoszeń oraz na facebooku.
Program Kolędy 2021
07 stycznia (czwartek) – Halickie
08 stycznia (piątek) – Stanisławowo
11 stycznia (poniedziałek) - Skrybicze
12 stycznia (wtorek) – Białostoczek, Kuriany, bloki przy ul. Św. Proroka Eliasza
13 stycznia (środa) - Ananasowa, Cytrusowa, Cytrynowa, Daliowa, Kraski i Przepiórki
14 stycznia (czwartek) – Solniczki (wieś i kolonie) oraz „Nowe Osiedle” w Solniczkach, ulice: Osiedlowa, Bukowa, Świerkowa, Brzozowa i Klonowa
15 stycznia (piątek) – Osiedle Dojlidy Górne, ulice: Solnicka, Poziomkowa, Sasanki, Paprociowa, Leśne Echa, Grabowa, Agawy i Leśna Polana
18 stycznia (poniedziałek) – Osiedle Dojlidy Górne, ulice: Bajeczna, po obu stronach, Sikorki i Majowa
19 stycznia (wtorek) – Osiedle Kol. Halickie, ulice: Halicka, Zielone Jabłuszko, Pszeniczna, Leśnej Jagody, Cukiniowa, Koperkowa, Sezamkowa, Goździkowa, Nad Potokiem, Nasienna, Lubczykowa, Kowalska, Rozmarynowa, Margarytki i Brzegowa oraz ulice o nowych nazwach w tej okolicy
20 stycznia (środa) – Osiedle Dojlidy Górne, ulice: Kryniczna, Browarowa z obydwu stron oraz Przelotowa, Górna, Maciejki, Jaskrów i Hiacyntowa
21 stycznia (czwartek) – Osiedle Zagórki, ulice: Liniowa, Funkcyjna, Ułamkowa, Cyfrowa, Algebraiczna, Pierwiastkowa, Mnożna, Dodatnia, Geometryczna, Logarytmiczna, Matematyczna, a także ulice o nowych nazwach w tej okolicy oraz Michałowe Pole i Rzeczna
22 stycznia (piątek) – Osiedle Dojlidy Górne, ulica Dojlidy Górne, po obu stronach, od początku („z górki”) do Grabowej i Stoczni Gdańskiej oraz Edukacyjna, Krzywa, Irysowa i Czereśniowa
25 stycznia (poniedziałek) – Osiedle Dojlidy Górne i Kol. Dojlidy, ulice: Św. Jana Chrzciciela, Astrów, Ostróżki, Motyla, Fiołkowa, Zawilców, Zalesie, Macierzanki, Jastrzębia, Strumykowa i Zabłudowska oraz ulice o nowych nazwach w tej okolicy
26 stycznia (wtorek) – Osiedle Dojlidy Górne i Kol. Dojlidy, ulice: Stoczni Gdańskiej (po obu stronach), Wodna, Falowa, Promowa, Pływacka, Potokowa, Dolina Stawów, Zatokowa, Perłowa oraz ulice o nowych nazwach w tej okolicy
27 stycznia (środa) – Osiedle Dojlidy Górne, ulice: Brzoskwiniowa (po obu stronach) na odcinku od Mickiewicza do Dojlidy Górne oraz Dojlidy Górne (po obu stronach) na odcinku od Brzoskwiniowej do Halickiej, Kameliowa, a także ulice o nowych nazwach w tej okolicy
28 stycznia (czwartek) – Osiedle Dojlidy Górne i Kol. Dojlidy, ulice: Brzoskwiniowa (po obu stronach) na odcinku od Dojlidy Górne do Milowej, Milowa, Holownicza, Mandarynkowa, Deszczowa, Dzwonkowa, Oleandrów, Skowronkowa, Tulipanowa, Kanarkowa, Berberysowa, Wiosłowa, Nasturcjowa, Niezapominajki, Waniliowa, Pagórkowa, Podmokła, Drzewna oraz ulice o nowych nazwach w tej okolicy
29 stycznia (piątek) – Osiedle Dojlidy Górne, ulica Dojlidy Górne, po obu stronach, od Brzoskwiniowej do Grabowej i Stoczni Gdańskiej oraz Krokusowa, Kaktusowa, Dzikiej Róży, Stokrotki, Poranna, Kolorowa i Pod Lasem
01 lutego (poniedziałek) – Osiedle Kol. Dojlidy, ulice: Kol. Dojlidy, Szafirowa, Zielona, Wigierska, Busolowa, Dokerów, Kadłubowa, Pokładowa, Mazurska, Fregatowa, Portowa, Marynarska oraz ulice o nowych nazwach w tej okolicy