Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

10 stycznia 2021 – I Niedziela Zwykła – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

10 stycznia 2021 – I Niedziela Zwykła – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
1. Bóg zapłać wszystkim, którzy na różne sposoby troszczą się o nasz kościół: modlitwą, pracą czy ofiarą. Dziękuję za datki indywidualne (w zaistniałej sytuacji epidemii, często składane przelewem bankowym na konto parafialne), które wyrażają troskę materialną o naszą Parafię! Serdeczne dzięki za dzisiejsze ofiary: tacę i do puszek przed kościołem – na paczki naszej młodzieży: scholi, ministrantom i oazie!
2. Dzisiejszą niedzielą (10.01), Świętem Chrztu Pana Jezusa, kończymy Okres Narodzenia Pańskiego.
„Oprócz okresów mających własny charakter zostają 33 lub 34 tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczególnej tajemnicy Chrystusa, lecz wspomina się misterium Chrystusa w Jego pełni, zwłaszcza w niedziele. Ten czas nazywa się Okresem Zwykłym” (Kal 43).
3. W styczniu, w dni powszednie, Msze św. są odprawiane o godz. 6.30 i 15.00 (poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia).
Wyjątek stanowią soboty, w które Msze św. będą o godz. 6.30 i 18.00.
4. U ministrantów, w przedsionku kościoła, można nabyć świece gromniczne.
5. Niech Bóg obficie błogosławi na czekający tydzień. Szczęść Boże!
6. Trwa wizyta duszpasterska, zwana tradycyjnie kolędą! Zgodnie z rozporządzeniem ks. Arcybiskupa, kolęda w tym roku nie ma tradycyjnej formy. Księża nie odwiedzają wiernych w ich domach i mieszkaniach. Zapraszamy natomiast naszych Parafian do modlitwy w kościele, wg. kolędowego grafiku. Od 7 stycznia, o godz. 18.00 są odprawione uroczyste Msze św. za mieszkańców, poświęca się wodę, którą każdy przyniesie do kościoła, by pokropić nią potem swoje mieszkanie i odmówić przygotowane modlitwy. Po zakończeniu Nabożeństwa uczestnicy otrzymują kolędowy, specjalnie przygotowany na tę okazję obrazek z modlitwą do odmówienia w domu.
W czasie Mszy świętych jest zbierana dobrowolna kolekta na potrzeby kościoła i kapłanów. Jeśli ktoś będzie sobie życzył, by jego ofiara była wpisana w kartę parafialną prosimy o złożenie jej osobiście w kancelarii lub zakrystii, bądź o wpłatę na konto parafialne. Za wszelkie ofiary składane na rzecz kościoła i kapłanów – serdeczne Bóg zapłać! Niech nie zabraknie wzajemnej życzliwości i troski: o Parafię i siebie! Plan Kolędy jest umieszczony na tablicach ogłoszeń oraz na facebooku.
Program Kolędy 2021 na najbliższy tydzień:
11 stycznia (poniedziałek) - Skrybicze
12 stycznia (wtorek) – Białostoczek, Kuriany, bloki przy ul. Św. Proroka Eliasza
13 stycznia (środa) - Ananasowa, Cytrusowa, Cytrynowa, Daliowa, Kraski i Przepiórki
14 stycznia (czwartek) – Solniczki (wieś i kolonie) oraz „Nowe Osiedle” w Solniczkach, ulice: Osiedlowa, Bukowa, Świerkowa, Brzozowa i Klonowa
15 stycznia (piątek) – Osiedle Dojlidy Górne, ulice: Solnicka, Poziomkowa, Sasanki, Paprociowa, Leśne Echa, Grabowa, Agawy i Leśna Polana
18 stycznia (poniedziałek) – Osiedle Dojlidy Górne, ulice: Bajeczna, po obu stronach, Sikorki i Majowa
Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiadają pozytywnie na nasze zaproszenie i włączają się we wspólną kolędową modlitwę! Bóg zapłać również za wszystkie ofiary składane na potrzeby kościoła i kapłanów, za te przynoszone osobiście, jak również wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać!