Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

17 stycznia 2021 – II Niedziela Zwykła

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

18.01 – 25.01.2021 – tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
Szczegółowy program na plakatach.
1. Bóg zapłać wszystkim, którzy na różne sposoby troszczą się o nasz kościół: modlitwą, pracą czy ofiarą. Dziękuję za datki indywidualne (w zaistniałej sytuacji epidemii, często składane przelewem bankowym na konto parafialne), które wyrażają troskę materialną o naszą Parafię!
2. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia świętych:
wtorek, 19 stycznia – Wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa.
Dzień imienin J.E. Ks. Biskupa Henryka Ciereszki. Polecajmy Bogu w modlitwie Dostojnego Solenizanta.
czwartek, 21 stycznia – Wspomnienie Św. Agnieszki, Dziewicy, Męczennicy
21.01 – Dzień Babci, 22.01 – Dzień Dziadka!!!
sobota, 23 stycznia – godz. 16.30 – Spotkanie Wspólnoty „Przyjaciół Oblubieńca”. Zapraszamy!
Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zarządził, aby w niedzielę 24 stycznia 2021 roku, w ramach "Dnia solidarności z Chorwacją", we wszystkich parafiach Archidiecezji Białostockiej została przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji, które miało miejsce w dniach 29 grudnia 2020 roku i 6 stycznia 2021.
3. W styczniu, w dni powszednie, Msze św. są odprawiane o godz. 6.30 i 15.00 (poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia).
Wyjątek stanowią soboty, w które Msze św. będą o godz. 6.30 i 18.00.
4. U ministrantów, w przedsionku kościoła, można nabyć świece gromniczne.
5. Niech Bóg obficie błogosławi na czekający tydzień. Szczęść Boże!
6. Trwa wizyta duszpasterska, zwana tradycyjnie kolędą! Zgodnie z rozporządzeniem ks. Arcybiskupa, kolęda w tym roku nie ma tradycyjnej formy. Księża nie odwiedzają wiernych w ich domach i mieszkaniach. Zapraszamy natomiast naszych Parafian do modlitwy w kościele, wg. kolędowego grafiku. Od 7 stycznia, o godz. 18.00 są odprawione uroczyste Msze św. za mieszkańców, poświęca się wodę, którą każdy przyniesie do kościoła, by pokropić nią potem swoje mieszkanie i odmówić przygotowane modlitwy. Po zakończeniu Nabożeństwa uczestnicy otrzymują kolędowy, specjalnie przygotowany na tę okazję obrazek z modlitwą do odmówienia w domu.
W czasie Mszy świętych jest zbierana dobrowolna kolekta na potrzeby kościoła i kapłanów. Jeśli ktoś będzie sobie życzył, by jego ofiara była wpisana w kartę parafialną prosimy o podpisanie koperty, albo złożenie jej osobiście w kancelarii lub zakrystii, bądź o wpłatę na konto parafialne. Za wszelkie ofiary składane na rzecz kościoła i kapłanów – serdeczne Bóg zapłać! Niech nie zabraknie wzajemnej życzliwości i troski: o Parafię i siebie! Plan Kolędy jest umieszczony na tablicach ogłoszeń oraz na facebooku.
Program Kolędy 2021 na najbliższy tydzień:
18 stycznia (poniedziałek) – Osiedle Dojlidy Górne, ulice: Bajeczna, po obu stronach, Sikorki i Majowa
19 stycznia (wtorek) – Osiedle Kol. Halickie, ulice: Halicka, Zielone Jabłuszko, Pszeniczna, Leśnej Jagody, Cukiniowa, Koperkowa, Sezamkowa, Goździkowa, Nad Potokiem, Nasienna, Lubczykowa, Kowalska, Rozmarynowa, Margarytki i Brzegowa oraz ulice o nowych nazwach w tej okolicy
20 stycznia (środa) – Osiedle Dojlidy Górne, ulice: Kryniczna, Browarowa z obydwu stron oraz Przelotowa, Górna, Maciejki, Jaskrów i Hiacyntowa
21 stycznia (czwartek) – Osiedle Zagórki, ulice: Liniowa, Funkcyjna, Ułamkowa, Cyfrowa, Algebraiczna, Pierwiastkowa, Mnożna, Dodatnia, Geometryczna, Logarytmiczna, Matematyczna, a także ulice o nowych nazwach w tej okolicy oraz Michałowe Pole i Rzeczna
22 stycznia (piątek) – Osiedle Dojlidy Górne, ulica Dojlidy Górne, po obu stronach, od początku („z górki”) do Grabowej i Stoczni Gdańskiej oraz Edukacyjna, Krzywa, Irysowa i Czereśniowa
25 stycznia (poniedziałek) – Osiedle Dojlidy Górne i Kol. Dojlidy, ulice: Św. Jana Chrzciciela, Astrów, Ostróżki, Motyla, Fiołkowa, Zawilców, Zalesie, Macierzanki, Jastrzębia, Strumykowa i Zabłudowska oraz ulice o nowych nazwach w tej okolicy
Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiadają pozytywnie na nasze zaproszenie i włączają się we wspólną kolędową modlitwę! Bóg zapłać również za wszystkie ofiary składane na potrzeby kościoła i kapłanów, za te przynoszone osobiście, jak również wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać!