Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

24 stycznia 2021 – III Niedziela Zwykła

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy na różne sposoby troszczą się o nasz kościół: modlitwą, pracą czy ofiarą. Dziękuję za datki indywidualne (w zaistniałej sytuacji epidemii, często składane przelewem bankowym na konto parafialne), które wyrażają troskę materialną o naszą Parafię! Serdeczne dzięki za dzisiejsze ofiary: na tacę i do puszek przed kościołem – na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
2. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia świętych:
- 25.01 (poniedziałek) – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła
- 26.01 (wtorek) – Wspomnienie Św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów
- 27.01 (środa) – Wspomnienie Bł. Jerzego Matulewicza, Biskupa
- 28.01 (czwartek) – Św. Tomasza z Akwinu Kapłana, Doktora Kościoła. W tym dniu obchodzi imieniny nasz wikariusz ks. Tomasz Popławski. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Solenizancie!
- 29.01 (piątek) – Bł. Bolesławy Marii Lament, Dziewicy
W przyszłą środę, 03 lutego – godz. 18.00 – Spotkanie Wspólnoty „Przyjaciół Oblubieńca”. Zapraszamy!
3. W styczniu, w dni powszednie, Msze św. są odprawiane o godz. 6.30 i 15.00 (poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia).
Wyjątek stanowią soboty, w które Msze św. są odprawiane o godz. 6.30 i 18.00.
4. U ministrantów, w przedsionku kościoła, można nabyć świece gromniczne.
5. Niech Bóg obficie błogosławi na czekający tydzień. Szczęść Boże!
6. Trwa wizyta duszpasterska, zwana tradycyjnie kolędą! Zgodnie z rozporządzeniem ks. Arcybiskupa, kolęda w tym roku nie ma tradycyjnej formy. Księża nie odwiedzają wiernych w ich domach i mieszkaniach. Zapraszamy natomiast naszych Parafian do modlitwy w kościele, wg. kolędowego grafiku. Od 7 stycznia, o godz. 18.00 są odprawione uroczyste Msze św. za mieszkańców, poświęca się wodę, którą każdy przyniesie do kościoła, by pokropić nią potem swoje mieszkanie i odmówić przygotowane modlitwy. Po zakończeniu Nabożeństwa uczestnicy otrzymują kolędowy, specjalnie przygotowany na tę okazję obrazek z modlitwą do odmówienia w domu.
W czasie Mszy świętych jest zbierana dobrowolna kolekta na potrzeby kościoła i kapłanów. Jeśli ktoś będzie sobie życzył, by jego ofiara była wpisana w kartę parafialną prosimy o złożenie jej osobiście w kancelarii lub zakrystii, bądź o wpłatę na konto parafialne. Za wszelkie ofiary składane na rzecz kościoła i kapłanów – serdeczne Bóg zapłać! Niech nie zabraknie wzajemnej życzliwości i troski: o Parafię i siebie! Plan Kolędy jest umieszczony na tablicach ogłoszeń oraz na facebooku.
Program Kolędy 2021 na najbliższy tydzień:
25 stycznia (poniedziałek) – Osiedle Dojlidy Górne i Kol. Dojlidy, ulice: Św. Jana Chrzciciela, Nagietkowa, Astrów, Ostróżki, Motyla, Fiołkowa, Zawilców, Zalesie, Macierzanki, Jastrzębia, Strumykowa i Zabłudowska oraz ulice o nowych nazwach w tej okolicy
26 stycznia (wtorek) – Osiedle Dojlidy Górne i Kol. Dojlidy, ulice: Stoczni Gdańskiej (po obu stronach), Wodna, Falowa, Promowa, Pływacka, Potokowa, Dolina Stawów, Zatokowa, Perłowa oraz ulice o nowych nazwach w tej okolicy
27 stycznia (środa) – Osiedle Dojlidy Górne, ulice: Brzoskwiniowa (po obu stronach) na odcinku od Mickiewicza do Dojlidy Górne oraz Dojlidy Górne (po obu stronach) na odcinku od Brzoskwiniowej do Halickiej, Kameliowa, a także ulice o nowych nazwach w tej okolicy
28 stycznia (czwartek) – Osiedle Dojlidy Górne i Kol. Dojlidy, ulice: Brzoskwiniowa (po obu stronach) na odcinku od Dojlidy Górne do Milowej, Nektarynkowa, Arbuzowa, Milowa, Holownicza, Mandarynkowa, Deszczowa, Dzwonkowa, Oleandrów, Skowronkowa, Tulipanowa, Kanarkowa, Berberysowa, Wiosłowa, Nasturcjowa, Niezapominajki, Waniliowa, Pagórkowa, Podmokła, Drzewna oraz ulice o nowych nazwach w tej okolicy
29 stycznia (piątek) – Osiedle Dojlidy Górne, ulica Dojlidy Górne, po obu stronach, od Brzoskwiniowej do Grabowej i Stoczni Gdańskiej oraz Krokusowa, Kaktusowa, Dzikiej Róży, Azaliowa, Arnikowa, Stokrotki, Poranna, Kolorowa i Pod Lasem
01 lutego (poniedziałek) – Osiedle Kol. Dojlidy, ulice: Kol. Dojlidy, Szafirowa, Zielona, Wigierska, Busolowa, Dokerów, Kadłubowa, Pokładowa, Mazurska, Fregatowa, Portowa, Marynarska oraz ulice o nowych nazwach w tej okolicy
Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiadają pozytywnie na nasze zaproszenie i włączają się we wspólną kolędową modlitwę! Bóg zapłać również za wszystkie ofiary składane na potrzeby kościoła i kapłanów, za te przynoszone osobiście, jak również wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać!