Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

31 stycznia 2021 – IV Niedziela Zwykła

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. We wtorek, 02 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane tradycyjnie – Matki Boskiej Gromnicznej,  jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się szczególnie w intencji sióstr zakonnych i zakonników. 

Ofiary na tacę, przeznaczone są na zakony klauzurowe.

Msze św. w tym dniu i poświęcenie świec gromnicznych, o godz.: 6.30, 09.00 i 18.00. Na godz. 17.00 zapraszamy Matki w Modlitwie!

Pożegnanie żłóbka!

 

2. W tym tygodniu:

 

Od 1 lutego Msze św. będą odprawiane: w dni powszednie: o godz. 6.30 i 18.00 (poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia), w niedziele: o godz. 7.00, w Kaplicy w Halickich o 8.15, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00!  

 

- 03.02 (środa) – Wspomnienie Św. Błażeja, Biskupa i Męczennika, Patrona w chorobach gardła. Podczas Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00 zostaną poświęcone świece ku Jego czci („błażejówki”) i udzielone błogosławieństwo Św. Błażeja.

 

- 05.02 (piątek) – Wspomnienie Św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy, Patronki od pożarów. Podczas Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00 zostaną poświęcone chleb i woda ku Jej czci.

 

- 06.02 (sobota) – Wspomnienie Św. Pawła Miki i Towarzyszy, Męczenników.

 

I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne: 

godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa), 17.30 – spowiedź i Msza św. o godz. 18.00.

 

I piątek miesiąca – godz. 17.00 – spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu (adoracja – modlitwa  indywidualna w int. zbrodni przeciwko ludzkiemu życiu), 17.30 – Czciciele Miłosierdzia Bożego i o 18.00 –Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św.

 

I sobota miesiąca – godz. 17.00 – Matki w Modlitwie, 17.30 – spowiedź, 18.00 – Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP i Msza św.

 

W niedzielę, 7 lutego  po Mszy świętej o godz 12.30 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej.                Ofiary na tacę – przeznaczone na Fundusz Remontowo – Budowlany Archidiecezji Białostockiej a datki do puszek przed kościołem na ogrzewanie naszej świątyni.

 

Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: wtorek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią”, środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca, piątek, godz. 18.30 – OAZA 

Uczestników zapraszamy również do udziału w  Eucharystii!

 

3. Świece gromniczne oraz nowy numer „Dróg Miłosierdzia” możemy nabywać u ministrantów, w przedsionku kościoła, po Mszach św. niedzielnych lub w zakrystii każdego dnia.

 

4. Do 02 lutego potrwają spotkania kolędowe z naszymi Parafianami! Zgodnie z rozporządzeniem ks. Arcybiskupa, kolęda w tym roku nie ma tradycyjnej formy. Księża nie odwiedzają wiernych w ich domach i mieszkaniach. Zapraszamy natomiast naszych Parafian do modlitwy w kościele, wg. kolędowego grafiku. Od 7 stycznia, o godz. 18.00 są odprawione uroczyste Msze św. za mieszkańców, poświęca się wodę, którą każdy przyniesie do kościoła, by pokropić nią potem swoje mieszkanie i odmówić przygotowane modlitwy. Po zakończeniu Nabożeństwa uczestnicy otrzymują kolędowy, specjalnie przygotowany na tę okazję obrazek z modlitwą do odmówienia w domu.

W czasie Mszy świętych jest zbierana dobrowolna kolekta na potrzeby kościoła i kapłanów. Jeśli ktoś będzie sobie życzył, by jego ofiara była wpisana w kartę parafialną prosimy o złożenie jej osobiście w kancelarii lub zakrystii, bądź o wpłatę na konto parafialne. Za wszelkie ofiary składane na rzecz kościoła i kapłanów –  serdeczne Bóg zapłać! Niech nie zabraknie wzajemnej życzliwości i troski: o Parafię i siebie! Plan Kolędy jest umieszczony na tablicach ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej i facebooku.

 

Program Kolędy 2021 na najbliższy tydzień:

 

01 lutego (poniedziałek) – Osiedle Kol. Dojlidy, ulice: Kol. Dojlidy, Szafirowa, Zielona, Wigierska, Busolowa, Dokerów, Kadłubowa, Pokładowa, Mazurska, Fregatowa, Portowa, Marynarska oraz ulice o nowych nazwach w tej okolicy 

 

02 lutego (wtorek), wyjątkowo z racji na Święto Ofiarowania Pańskiego o godz. 16.00 – Parafianie, którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w tegorocznej kolędzie w wyznaczonym terminie

 

Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiadają pozytywnie na nasze zaproszenie i włączają się we wspólną kolędową modlitwę! Bóg zapłać również za wszystkie ofiary składane na potrzeby kościoła i kapłanów, za te przynoszone osobiście, jak również wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać!

 

5. Bóg zapłać wszystkim, którzy na różne sposoby troszczą się o nasz kościół: modlitwą, pracą czy ofiarą. Dziękuję za datki indywidualne (w zaistniałej sytuacji epidemii, często składane przelewem bankowym na konto parafialne), które wyrażają troskę materialną o naszą Parafię! 

  

6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!