07 lutego 2021 – V NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj, po Mszy świętej o godz 12.30 odbędzie się spotkanie dzieci

i rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej.

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim troszczącym się, na różne sposoby (modlitwą, pracą czy składanymi ofiarami), o nasz  kościół, plebanię i ich otoczenie. Szczególne dzięki wykonującym w minionym tygodniu prace porządkowe w kościele. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na Fundusz Remontowo – Budowlany Archidiecezji Białostockiej oraz datki do puszek przed kościołem na ogrzewanie naszej świątyni

Niech Bóg stokroć wynagradza!

2. W tym tygodniu przypadają:

- 10.02 (środa) – Wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy

- 11.02 (czwartek) – Światowy Dzień Chorego (Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes) . Specjalne Nabożeństwo w intencji chorych, z czynnym udziałem tych, którzy bez szkody na zdrowiu mogą przybyć do kościoła – o godz. 18.00. Podczas Mszy św. zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia chorych tym, którzy tego sobie życzą i racja duszpasterska za tym przemawia. Nabożeństwo zakończy specjalne błogosławieństwo dla chorych i pokropienie wodą z Lourdes.

Spowiedź chorych od godz. 17.30.

Prosimy krewnych, sąsiadów czy znajomych chorych o pomoc w dotarciu ich do kościoła.

Na godz. 17.00 zapraszamy Matki w Modlitwie!!!

W tym dniu, o godz. 15.00 – Pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem!!!

3. Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: wtorek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią”, środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca, piątek, godz. 18.30 – OAZA

Uczestników zapraszamy również do udziału w  Eucharystii!

4. W I Niedziela Wielkiego Postu, 21 lutego, o godz. 16.00 rozpocznie się w naszej Parafii kurs przedmałżeński i będzie trwał przez 5 kolejnych niedziel. Przygotowujących się do Sakr. Małżeństwa zapraszamy do udziału. Zapisy na pierwszym spotkaniu!

5. W miniony wtorek, 02 lutego, wraz z pożegnaniem żłóbka i ostatnią kolędą, zakończyliśmy tegoroczne spotkania duszpasterskie z naszymi Parafianami! Tegoroczna sytuacja epidemiczna sprawiła, że księża nie mogli udać się do domów swoich parafian z tradycyjną kolędą. Wielu z naszych parafian było tym faktem rozczarowanych, ale jak wiemy ta sytuacja nie zależała od księży. Udało się znaleźć inną formę naszych spotkań, formę modlitewną w kościele, choć ona nie zastąpi osobistej rozmowy z kapłanem. Jako księża jesteśmy jednak zawsze do dyspozycji naszych Parafian: chcemy szukać rady w strapieniach, płakać z płaczącymi i radować się z tymi, którzy się cieszą. Zachęcamy do kontaktu z kapłanami czy to w kancelarii parafialnej, czy też w kościele. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli modlić się z nami w intencjach naszych Parafian podczas tzw. Mszy św. Kolędowych. Bóg zapłać również za złożone w tym czasie ofiary na utrzymanie i potrzeby kościoła i kapłanów. To wsparcie finansowe oznacza troskę naszych Parafian o nasze wspólne dobro jakim jest kościół parafialny i parafialne dzieła. Ta troska i otwartość waszych serc jest szczególnie warta podkreślenia w tym czasie pandemii, gdzie mocno zauważalna jest niepewność przyszłości i niestabilność teraźniejszości. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!