Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

14 lutego 2021 – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim troszczącym się, (na różne sposoby: modlitwą, pracą czy składanymi ofiarami), o nasz  kościół, plebanię i ich otoczenie.

 

2. W liturgii najbliższego tygodnia:

 

- 15.02 (poniedziałek) – Wspomnienie Bł. Michała Sopoćki, Prezbitera:

godz. 18.00 – Msza św. z oddaniem czci Relikwiom Błogosławionego

 

- 17 lutego, Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post – czas nawrócenia i pokuty. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. Poświęcenie popiołu i posypanie głów popiołem podczas Mszy św. godz.: 6.30, 9.00, 16.00 (dodatkowa),17.00 i 18.30 (intencje z godz. 18.00 zostaną odprawione o 18.30).

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu – dni modlitwy o ducha pokuty (czwartek, piątek, sobota). 

W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

3. Nabożeństwa pasyjne będą odprawiane w naszym kościele: „Gorzkie Żale” – środy, soboty i niedziele o godz. 17.30, „Droga Krzyżowa” – piątki o godz.17.30 i  w niedziele po Mszy św. o godz.9.30 (ok. godz. 10.15). Zachęcamy do udziału w tych przepięknych Nabożeństwach „Męki Pańskiej”, zarówno w kościele jak i kaplicach wioskowych czy domach prywatnych.

Rekolekcje wielkopostne planowane są na dni: 24.03 – 25.03. 2021 roku. 

W tych dniach będziemy również nawiedzali, z posługą sakramentalną, 

naszych chorych w ich domach.

 

4. W przyszłą niedzielę (I Niedziela Wielkiego Postu), 21 lutego o godz. 16.00, rozpocznie się w naszej Parafii Kurs Przedmałżeński i będzie trwał przez 5 kolejnych niedziel. Przygotowujących się do Sakr. Małżeństwa zapraszamy do udziału. Zapisy na I spotkaniu!

Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Białymstoku. 

 

5. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski piątek I tygodnia Wielkiego Postu jest dniem modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich. Dlatego w piątek 19 lutego będziemy wspólnie modlić się w tej intencji, zwłaszcza podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

6. Apostolstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej, w ramach Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, zaprasza na spotkanie członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 18 lutego, w dolnym kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.

 

7. Szczęść Boże na czekający tydzień!