Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

21 lutego 2021 – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. W dzisiejszą niedzielę naszą modlitwą i ofiarami zbieranymi na tacę wspieramy potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Białymstoku.  Serdeczne Bóg zapłać wszystkim troszczącym się, (na różne sposoby: modlitwą, pracą czy składanymi ofiarami), o nasz  kościół, plebanię i ich otoczenie.

 

 

2. Dzisiaj (I Niedziela Wielkiego Postu), 21 lutego o godz. 16.00, rozpocznie się w naszej Parafii Kurs Przedmałżeński i będzie trwał przez 5 kolejnych niedziel. Zakończy się 6 niedzielą –  Dniem Skupienia Narzeczonych. Przygotowujących się do Sakr. Małżeństwa zapraszamy do udziału. Zapisy na I spotkaniu!

 

3. W liturgii najbliższego tygodnia:

 

- 22.02 (poniedziałek) – Święto Katedry Św. Piotra, Apostoła. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o Ojcu Św. Franciszku!

 

- następna niedziela (28.02) będzie obchodzona jako Dzień Postu, Modlitwy i Solidarności z misjonarzami. Ofiary zbierane do puszek przed kościołem będą przeznaczone na Misje – Ad Gentes!

Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: wtorek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią”, środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca, piątek, godz. 18.30 – OAZA 

Uczestników zapraszamy również do udziału w  Eucharystii!

 

4. Zachęcamy do praktykowania jałmużny wielkopostnej. Jak każdego roku przygotowane są  skarbonki, które w przyszłą niedzielę będzie można wziąć z kościoła i wypełnione przynieść w Rekolekcje. Akcję prowadzi Caritas pod hasłem „ Czas miłosierdzia”. Celem tegorocznej jałmużny jest pomoc seniorom dotkniętym przez pandemię. Do jałmużny zapraszamy nie tylko dzieci ale także całe rodziny i wszystkich parafian.

 

5. Nabożeństwa pasyjne są odprawiane w naszym kościele: „Gorzkie Żale” – środy, soboty i niedziele o godz. 17.30, „Droga Krzyżowa” – piątki o godz.17.30 i  w niedziele po Mszy św. o godz.9.30 (ok. godz. 10.15). Zachęcamy do udziału w tych przepięknych Nabożeństwach „Męki Pańskiej”, zarówno w kościele jak i kaplicach wioskowych czy domach prywatnych.

Rekolekcje wielkopostne planowane są na dni: 24.03 – 25.03. 2021 roku. 

W tych dniach będziemy również nawiedzali, z posługą sakramentalną, 

naszych chorych w ich domach.

 

6. Parafialne Koło Caritas rozpoczyna zbiórkę żywności na wsparcie świąteczne ubogich z naszej Parafii. Kosze na żywność, dzięki uprzejmości właścicieli, zostaną wystawione w sklepach na terenie parafii. „Paschaliki” (świece Caritas – przydatne na Liturgię Wigilii Paschalnej) na stół wielkanocny oraz kartki świąteczne – do nabycia w przedsionku kościoła. Dochód przeznaczony na cele charytatywne!

 

7. Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia! Szczęść Boże!