2 grudnia 2007 roku - I Niedziela Adwentu, III ROCZNICA POŚWIĘCENIA NASZEJ ŚWIĄTYNI

Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

4 października 2003 roku ... został poświęcony plac budowy nowej świątyni i domu parafialnego...

4 października 2003 roku podczas wizytacji kanonicznej Parafii przez ówczesnego biskupa pomocniczego prof.  Edwarda Ozorowskiego, w asyście oficjała Sądu Arcybiskupiego ks. Andrzeja Kakareko, ks. dziekana Stanisława Zdziecha i księży z Dekanatu Białystok - Wschód został poświęcony plac budowy nowej świątyni i domu parafialnego.

fot.Archiwum

Rozpoczęliśmy wielkie wyzwanie - Bóg pobłogosławił ludzkim staraniom. Wystarczyło zaledwie rok i pięć miesięcy, bo już w I Niedzielę Adwentu 2004 roku został poświęcony Dom Boży z przyległymi budynkami parafialnymi. Uroczystościom poświęcenia, w asyście 53 kapłanów, przewodniczył ks. abp Wojciech Ziemba, ówczesny Metropolita Białostocki.

fot.Archiwum

Już, albo tylko trzy lata, modlimy się w naszej świątyni wzrastając w wierze i miłości, ale i zewnętrznie staramy się o piękno naszego kościoła.

fot.Archiwum

Umieszczony na frontonie kościoła Krzyż, górujący nad Dojlidami, jest zewnętrznym znakiem naszego przywiązania do Boga i Kościoła. Do modlitwy nastrajają nas piękne obrazy i witraże, a dźwięk nowoczesnych organów wznosi nasze uwielbienia do Boga. 2 grudnia 2007 roku - I Niedziela Adwentu, którą wchodzimy w nowy rok liturgiczny i duszpasterski, jest szczególnym dniem, gdyż wyrażamy Bogu wdzięczność za dar Świątyni w III rocznicę Jej poświęcenia, a na znak wierności Bogu i Kościołowi pragniemy poświęcić nowe tabernakulum, przepięknie ozdobione symbolami eucharystycznymi i wiecznymi lampkami (wykonane z mosiądzu), umieszczonymi po jego obu stronach oraz figury świętych Piotra i Pawła.

Niech chwała Boża rozbrzmiewa w naszej kochanej Świątyni.