2 grudnia 2007 - I NIEDZIELA ADWENTU

Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniami parafialnymi na I Niedzielę Adwentu.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent - okres radosnego i pobożnego oczekiwania na spotkanie z Panem. Wchodzimy również w nowy Rok Liturgiczny, pod hasłem: „Bądźmy uczniami Chrystusa”.

Msze św. roratnie (Roraty) będą odprawiane w naszym kościele:

w niedziele o godz. 7.00 (Mszy św. o godz.7.30 na czas Adwentu nie będzie) i w dni powszednie: w środy i soboty o godz.17.00. Na Roraty dzieci przynoszą lampiony!

Niech okres Adwentu różni się w przeżywaniu od innych dni w ciągu roku i staje się przez to bardziej owocnym.

Wraz z I Niedzielą Adwentu rusza Świąteczna Akcja Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (świece możemy nabywać w niedziele, po Mszach św., w przedsionku kościoła).

Parafialne Koło Caritas rozpoczyna także zbiórkę żywności i słodyczy na świąteczne paczki dla dzieci z ubogich rodzin i osób samotnych. Kosze na żywność, dzięki uprzejmości właścicieli, zostaną wystawione w sklepach na terenie parafii. W ubiegłym roku, dzięki hojności mieszkańców, Caritas parafialna przygotowała 42 paczki.

Od dzisiaj możemy nabywać poświęcone opłatki wigilijne – dochód z ofiar składanych przy tej okazji przeznaczony jest w części na utrzymanie zakonów żeńskich oraz utrzymanie parafii.

Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na Kurię Arcybiskupią Białostocką, a ofiary do puszek przed kościołem, na bieżące potrzeby parafii – Bóg zapłać!

U  ministrantów, w przedsionku kościoła można nabyć najnowszy numer pisma diecezjalnego „W Służbie Miłosierdzia” – zachęcamy do lektury!

Dzień dzisiejszy, to wielka Uroczystość w naszej parafii: III Rocznica Poświęcenia Świątyni. Dziękujemy Bogu za dar świątyni i uroczyście poświęcamy odnowioną czołową część prezbiterium: przepięknie ozdobione (mosiądzem) tabernakulum eucharystycznymi emblematami i dwiema wiecznymi lampkami oraz figury Św. Apostołów Piotra i Pawła ( w komplecie są też dwa mosiężne, stylowe stojaki na kwiaty);

2. Rekolekcje Adwentowe przewidziane są na 18.12 – 21.12.2007 r.(wtorek – godz.17.00 rozpoczęcie, środa, czwartek, piątek – godz.17.00 zakończenie).

Prosimy o zaplanowanie uczestnictwa w nich;

3. W czekającym tygodniu Msze św. będą odprawiane codziennie o godz. 7.30 i 17.00 – zapraszamy!

4. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia świętych:

- 03.12 (poniedziałek) – Św. Franciszka Ksawerego. Kapłana,

- 04.12 ( wtorek) – Św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy,

- 06.12 (czwartek) – Św. Mikołaja Biskupa, słynącego z wielkich dzieł miłosierdzia,

- 07.12 (piątek) – Św. Ambrożego, Biskupa,

- 08.12 (sobota) przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele, będą odprawiane w tym dniu o godz.: 7.30, 10.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 – błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne:

godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa), 16.30 – spowiedź i Msza św. o godz.17.00, po której odbędzie się spotkanie formacyjne przed Bierzmowaniem dla uczniów klas I gimnazjum.

I piątek miesiąca – godz.16.00 – spowiedź, 17.00 – Msza św. i Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa a następnie  spotkanie formacyjne przed Bierzmowaniem dla uczniów klas II gimnazjum.

W przyszłą niedzielę ofiary do puszek przed kościołem – na potrzeby Kościoła na Wschodzie;

5. Autokarowy wyjazd na nocne czuwanie Wspólnoty Krwi Chrystusa na Jasnej Górze (15 – 16 grudnia 2007 r.) – informacje i zapisy: Anna Kulesza, tel.: 0857419243 lub 0602445755;

6. W zakrystii można nabyć kalendarze na 2008 rok;

7. Dziękujemy za modlitwę, w intencji naszego księdza proboszcza Wiesława, który jest już po operacji (27 listopada - wtorek)  i powoli dochodzi do pełni sił;

8. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy na różne sposoby troszczą się o nasz kościół: modlitwą, pracą czy ofiarą. Szczególne dzięki tym, którzy przyczynili się do odnowienia prezbiterium i części kościoła, szczególnie: Panu Jankowi Karolczuk i brygadzie budowlanej Pana Sidora oraz wszystkim tym którzy pomocniczymi pracami włączyli się w to dzieło. Dziękujemy Paniom za trud sprzątania oraz Panom na czele z Remigiuszem Wasiluk i Edwardem Skobodzińskim za przygotowanie opału na zimę i dbanie o kotłownię i kominy.

Ofiary na modernizację prezbiterium można składać osobiście lub bezpośrednio na konto parafialne.

9. Niech Bóg obficie błogosławi na czekający tydzień. Szczęść Boże!